Elastyczny tablet Lenovo na wideo. Nie mogę się doczekać takich urządzeń

Elastyczny tablet Lenovo na wideo. Nie mogę się doczekać takich urządzeń
Miron Nurski

24.07.2017 11:27, aktual.: 24.07.2017 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie elastyczne tablety i smartfony Lenovo, których wczesne prototypy zostały zapowiedziane w czerwcu 2016 roku? Po ponad roku firma powraca z tym projektem.

Lenovo Folio - elastyczny tablet na wideo

Świeży prototyp składanego tabletu z elastycznym wyświetlaczem został pokazany na imprezie Lenovo Tech World 2017. Obecni tam goście mieli okazję zobaczyć urządzenie na żywo.

Lenovo Folio Concept at Lenovo Tech Word 2017

Tablet w obecnej formie prezentuje się o wiele lepiej niż egzemplarz z ubiegłego roku; sprawia wrażenie niemal w pełni sprawnego urządzenia.

Smartfon i tablet w jednym

Lenovo w świetny sposób wykorzystało potencjał jaki dają elastyczne wyświetlacze. Tablet ma 7,8-calowy ekran, który po złożeniu zmienia się w 5,5-calowy. To tak jakby zamknąć iPada mini i iPhone'a 7 Plus w jednym urządzeniu.

Producent postanowił zadbać także o to, by oprogramowanie mogło wykorzystać całą powierzchnię ekranu nawet po jego złożeniu. Tył może wyświetlać np. podgląd z kamery (przydatne podczas robienia selfie), a grzbiet zgiętego ekranu dodatkowe treści (niczym Galaxy Note Edge).

Składanych urządzeń będzie więcej

Choć Lenovo wyprzedziło konkurencję prezentując działający prototyp, nie od dziś wiadomo, że nad podobnymi projektami pracują Samsung czy LG. Ten pierwszy już w 2013 roku opublikował wideo, na którym można zobaczyć koncepcyjne urządzenia przyszłości.

2014 Samsung Flexible OLED Display Phone and Tab Concept

LG natomiast złożyło już wniosek patentowy dotyczący bardzo podobnej hybrydy smartfona i tabletu.

Elastyczny telefon LG - szkic z wniosku patentowego
Elastyczny telefon LG - szkic z wniosku patentowego© gsminfo.nl

Nie mogę się doczekać takich urządzeń

W tym roku zrodził się trend umieszczania dużych wyświetlaczy w relatywnie kompaktowych obudowach. Elastyczne, składane konstrukcje zdają się być naturalnym krokiem w ewolucji smartfonów. Tablet, który mieści się w kieszeni - to byłoby coś!

Niestety na razie nie wiadomo, kiedy jakakolwiek firma będzie gotowa do postawienia tego typu hybrydy na półce sklepowej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także