Lenovo LePad: tablet i laptop w jednym

Lenovo LePad: tablet i laptop w jednym

Lenovo LePad
Lenovo LePad
Paweł Żmuda
05.01.2011 12:20, aktualizacja: 05.01.2011 13:20

Firma Lenovo stwierdziła, że zwykły tablet z Androidem to za mało. Producent przygotował stację dokującą, która błyskawicznie będzie mogła zamienić LePada w zwykłego netbooka z systemem Windows. Ile kosztuje taka przyjemność?

Tablet LePad jest oparty na nieco zmodyfikowanym Androidzie w wersji 2.2 - LeOS. We wnętrzu urządzenia znalazło się miejsce dla procesora o taktowaniu 1,3 GHz, modułu Bluetooth, WiFi i kamery internetowej (2 Mpix). Tablet z ekranem o przekątnej 10,1 cala, pracującym w rozdzielczości 1280 x 800 będzie w pełni obsługiwał Flasha oraz sieci 3G. Dla wszystkich, dla których to za mało, Lenovo ma kolejną propozycję. Jaką?

Jest nią stacja dokująca Lenovo U1, dzięki której tablet szybko zamieni się w pełnoprawnego subnotebooka. We wnętrzu U1 jest procesor o Intel Core i5 o taktowaniu 1,2 GHz. Całość prezentuje się wyśmienicie, jednak jest jeden problem.

Lenovo LePad
Lenovo LePad

Według pierwszych informacji LePad będzie wyceniany na około 520 dolarów (w przeliczeniu około 1600 złotych). By zamienić go w netbooka, trzeba wydać kolejne 780 dolarów (w przeliczeniu prawie 2300 zł). Za taką cenę spokojnie można kupić zarówno tablet, jak i prostego netbooka. Wiadomo, że LePad już w pierwszym kwartale 2011 roku trafi do sprzedaży na rynku chińskim. Później możemy spodziewać się go w Europie.

Źródło: electricpig

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)