Lenovo Magic View, czyli oglądaj filmy na przyłożonym do oka zegarku z dwoma ekranami

Lenovo Magic View, czyli oglądaj filmy na przyłożonym do oka zegarku z dwoma ekranami
Miron Nurski

28.05.2015 11:13, aktual.: 28.05.2015 13:45

"Ej, weźcie wymyślcie coś dziwnego, żebyśmy mogli się chwalić, że jesteśmy pierwsi" - polecił prezes Lenovo, a plan został zrealizowany w 200%.

W 200%, bo chiński gigant wymyślił właśnie aż dwa dziwne produkty. Pierwszym z nich jest "pierwszy na świecie smartfon z laserowym projektorem", o którym możecie przeczytać w tekście Konrada i który skądinąd może być bardzo interesującym produktem. O ile kiedykolwiek powstanie, bo - jak już ustaliliśmy - pracownicy Lenovo mieli coś wymyślić, a nie stworzyć.

Drugim [del]przygotowanym[/del] wymyślonym właśnie gadżetem jest - uwaga - "pierwszy na świecie smartwatch z dwoma ekranami".

Co prawda Chińczycy jasno podkreślają, że na razie jest to tylko koncept, ale co się pochwalili, że są pierwsi, to ich. Dziwi mnie tylko, że tak mało ekstrawagancji w tym koncepcie, bo wystarczyło dorysować dwie kreski i mielibyśmy koncept pierwszego na świecie smartwatcha z pięcioma ekranami.

Obraz

A tak na poważnie - choć, nie ukrywam, trochę ciężko mi zachować powagę w obliczu tego pomysłu - wizja nadchodzącego urządzenia została przedstawiona podczas imprezy Lenovo Tech World. Rozwiązanie o nazwie Magic View obejmuje drugi, "prywatny ekran", który aktywowany jest... po przyłożeniu go do oka. Nie, nie żartuję.

Magic View
Magic View© Lenovo

Zastosowana optyka ma natomiast sprawić, że obraz będzie widoczny w dużym powiększeniu, co pozwoli nie tylko na odczytanie wiadomości czy przyjrzenie się mapie, ale i... obejrzenie filmu.

Lenovo Tech World - Magic View Smartwatch Demo

Oczywiście najważniejszą zaletą "prywatnego ekranu" jest według producenta to, że jest on prywatny. I stoi za tym jakaś logika, bo napływające na nadgarstek e-maile, gdy siedzisz w autobusie obok obcych ludzi nie są fajne. Myślę jednak, że gdybym dowolnego smartwatcha przyłożył do oka, to i tak miałbym go całego tylko dla siebie, bo pozostali pasażerowie profilaktycznie usiedliby jak najdalej ode mnie.

Od strony technicznej o samym produkcie wiadomo niewiele. Na prezentacji mogliśmy zobaczyć, że główny (?) ekran - podobnie jak w Moto 360 - jest prawie okrągły, a całością zarządzać będzie zmodyfikowany przez Lenovo Android (nie Wear). Nie wiadomo niestety również, kiedy Magic View wyląduje na półkach sklepowych, ale myślę, że na datę premiery idealnie nadawałby się 1 kwietnia ;)

Dzięki Marcinie za cynk!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)