Biznesowy Lenovo ThinkPad Tablet 2 z Windowsem 8

Biznesowy Lenovo ThinkPad Tablet 2 z Windowsem 8

Lenovo ThinkPad Tablet 2 (fot. techin5.com)
Lenovo ThinkPad Tablet 2 (fot. techin5.com)
Tomasz Nowak
02.08.2012 12:50, aktualizacja: 02.08.2012 14:50

Fani marki Lenovo z pewnością czekają na pierwsze tablety z Windowsem 8. Wyciekła specyfikacja jednego z nich. Warto się nim zainteresować?

Urządzenie o dość długiej nazwie Lenovo ThinkPad Tablet 2 zostanie wyposażone w 10,1-calowy ekran IPS LCD pracujący w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, bateria ma zapewniać 10 godzin pracy. Tablet przez producenta jest już nazywany (kolejnym) pogromcą iPada, który podobno zmiażdży produkt Apple'a w zastosowaniach biznesowych.

Moim zdaniem porównywanie Lenovo ThinkPad Tablet 2 do iPada to błąd. Oba tablety oparte są na innych układach. Sercem sprzętu Apple'a jest procesor ARM, a Lenovo wykorzystuje Atoma Intela, czyli architekturę x84/x64.

Co za tym idzie ThinkPad tablet 2 działa na bardziej zaawansowanym systemie Windows 8, który jest taki sam jak na komputerach stacjonarnych czy laptopach. Można uruchomić na nim te same aplikacje, które są zainstalowane na tradycyjnych PC. Jeżeli miałbym porównywać jakikolwiek sprzęt z nowymi okienkami z iPadem byłyby to urządzenia z Windows RT, czyli edycją przygotowaną do pracy na architekturze ARM.

Lenovo ThinkPad Tablet 2 (fot. techin5.com)
Lenovo ThinkPad Tablet 2 (fot. techin5.com)

Wracając do specyfikacji warto dodać, że z tyłu urządzenia znajdzie się 8 Mpix aparat (z możliwością nagrywania wideo w 1080p), a z przodu 2 Mpix kamerka do wideorozmów. Fani technologii NFC również nie będą poszkodowani - tablet ją obsłuży. Co ciekawe, opcjonalnie można będzie wybrać opcję z obsługą łączności HSPA+.

Lenovo ThinkPad Tablet 2 zostanie wyposażony w ciekawe dodatki, m.in. rysik i fizyczną klawiaturą (wyposażona w trackpoint i czytnik linii papilarnych). Patrząc na specyfikację, można stwierdzić, że urządzenie prezentuje się całkiem nieźle. Nie jestem jednak przekonany, czy będzie mogło stanąć w szranki z tabletem Microsoftu, który moim zdaniem wydaje się lepszą opcją.

Lenovo ThinkPad Tablet 2 (fot. techin5.com)
Lenovo ThinkPad Tablet 2 (fot. techin5.com)

Jeszcze nie znamy ceny, która może okazać się kluczowa przy podejmowaniu decyzji o kupnie i porównywaniu tabletów x86. Fani Lenovo z pewnością zacierają ręce. W końcu tablet, który będzie pasował wizualnie do ich laptopów. Osobiście nie jestem nim zainteresowany. Najciekawszym dotychczas tabletem z Windowsem 8 jest moim zdaniem Asus Transformer Book. Drugie miejsce zajmuje Microsoft Surface. Lenovo może jednak kosztować mniej.

Źródło: Techin5

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)