Leo's Fortune - niesamowita platformówka z ogromnym potencjałem

Leo's Fortune - niesamowita platformówka z ogromnym potencjałem

Leo's Fortune - niesamowita platformówka z ogromnym potencjałem
Zbigniew Kowal
29.04.2014 07:37, aktualizacja: 29.04.2014 10:54

Przywykliśmy już do tego, że gry mobilne są tworzone przez wyspecjalizowane, duże studia developerskie, nierzadko z chlubną przeszłością w grach na PC lub konsole. Jak się jednak okazuje, wystarczą cztery osoby, aby przygotować nietuzinkową grę platformową. Panie i panowie, poznajcie Leo's Fortune.

O Leo's Fortune świat usłyszał po raz pierwszy podczas Game Developers Conference, na której pokazano krótki trailer z gry. Włochata kulka z ogromnymi wąsami przykuła uwagę branżowych ekspertów na tyle, że w dniu premiery największe serwisy branżowe poświeciły sporo miejsca produkcji 1337 & Senri LLC. Większość recenzji jest pozytywna.

412079636839924268

Fabuła tej nietuzinkowej platformówki nie jest zbyt skomplikowana. Tytułowy Leo zostaje okradziony ze swojej fortuny. Jak na prawdziwego wąsacza przystało, postanawia odzyskać majątek. Zadaniem gracza jest skakanie po platformach, przeciskanie się przez szczeliny i rozwiązywanie zagadek logicznych, aby odzyskać każdą skradzioną monetę.

O sukcesie Leo's Fortune zadecydowały trzy elementy. Pierwszym z nich jest fotorealistyczna grafika, która zaskakuje ilością detali oraz niesamowitą płynnością podczas zabawy. Kolejny element to udane sterowanie oparte na systemie gestów. Leo potrafi skakać i puszyć się, aby osiągnąć swoje cele. Wisienką na torcie jest doskonały level design. Każda z dostępnych 24 plansz została przygotowana z mistrzowską precyzją, co zmusza graczy do intelektualnego wysiłku.

412079636840120876

Leo's Fortune to przyjazny model rozgrywki, dobrze odwzorowana fizyka oraz bardzo udane sterowanie. Nie ma ani mikropłatności, ani reklam. Jedynym minusem jest cena. Koszt pobrania gry z App Store to 4,49 euro. Mimo wszystko to cena dość wysoka jak na grę, której podstawowa kampania wystarcza na 2-3 godziny zabawy.

Twórcy zapewniają jednak, że odblokowanie każdej planszy powinno zająć doświadczonym graczom kilka dni. Co ciekawe, za ukończenie całej gry bez straty życia przewidziano specjalną nagrodę. Wersja na Androida nie została jeszcze potwierdzona, ale trudno sądzić, aby po sukcesie gry w App Store jej twórcy nie spróbowali swoich sił w Google Play.

Leo's Fortune - Launch Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)