Lepsze przeglądarki internetowe w telefonach Nokii?

Lepsze przeglądarki internetowe w telefonach Nokii?

Lepsze przeglądarki internetowe w telefonach Nokii?
Mateusz Żołyniak
28.03.2010 12:20, aktualizacja: 28.03.2010 14:20

Nokia ogłosiła właśnie przejęcie firmy Navarra, która zajmowała się tworzeniem mobilnych przeglądarek i technologii usprawniających ich pracę. Fiński producent prawdopodobnie wykorzysta doświadczenie firmy przy tworzeniu nowej przeglądarki dla telefonów z interfejsem S40.

Firma, mająca swoją siedzibę w Chicago, od 2002 roku pracowała na przeglądarką o nazwie Vision Mobile Browser, która obsługiwała Flasha oraz umożliwiała korzystanie w widżetów. Teraz technologie firmy zostaną prawdopodobnie wykorzystane przy tworzeniu nowej zaawansowanej przeglądarki dla telefonów z interfejsem S40, których rozwój Nokia zapowiedziała na początku tego roku.

Niestety, nie wiemy jeszcze, jak nowe technologie zostaną zaadoptowane. Co więcej, może okazać się, że fińska firma cześć z nich przeniesie także do firmowej przeglądarki Symbiana^3, którego premiery możemy spodziewać się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Według zapowiedzi Nokii pierwszego produktu, wykorzystującego zdobycze Navarry, możemy spodziewać się pod koniec tego roku.

Źródło: Unwired View

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)