Pierwszy smartfon ze Snapdragonem 820 zapowiedziany

Pierwszy smartfon ze Snapdragonem 820 zapowiedziany
Źródło zdjęć: © LeTV
Konrad Błaszak

18.08.2015 12:54, aktual.: 18.08.2015 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nazwa LeTV może Wam teraz nic nie mówić, ale za jakiś czas może ona być tak rozpoznawana jak Xiaomi, OnePlus czy Meizu. Chińska firma ma bardzo ambitne plany i bardzo możliwe, że to nie jest tylko zwykłe gadanie jak robi większość mniejszych firm z Państwa Środka.

Gdy po raz pierwszy usłyszałem o LeTV to stwierdziłem, że nadchodzące smartfony tej firmy mogą być bardzo ciekawe. Potem Chińczycy poszli po bandzie i zanim jeszcze zaprezentowali jakiekolwiek urządzenie, zaczęli porównywać Apple'a do nazistów. Po tym ruchu zmieniłem swoje zdanie o tej firmie, ale jej 3 smartfony pokazały, że LeTV zależy nie tylko na taniej sensacji, ale przede wszystkim na tworzeniu dobrych urządzeń.

Okazały się one na tyle dobre, że w ciągu 3 miesięcy znalazły milion nabywców. Oczywiście ten wynik jest niczym przy sprzedaży jaką osiąga Samsung czy Apple, ale debiut jest zdecydowanie bardziej udany niż w przypadku Xiaomi czy Meizu. Dość wspomnieć, że na chińskim rynku był to debiut rekordowy. Za tymi urządzeniami stoją też wielkie pieniądze (LeTV nazywany jest chińskim YouTube'em), więc teoretycznie jest wszystko, żeby w następnych latach zdobyć dla siebie kawałek rynku chińskiego, a potem międzynarodowego.

Teraz firma jako pierwsza zapowiedziała smartfona z najnowsym układem Qualcomma, czyli Snapdragonem 820. Poniższe zdjęcie pojawiło się na facebookowym profilu LeTV Hong Kong.

LeTV nie napisało jednoznacznie, że zamierza stworzyć smartfona ze Snapdragonem 820, ale widoczna na grafice liczba nie pozostawia wiele miejsca na domysły . Poza tym biorąc pod uwagę fakt, że poprzednie modele (Max i 1 Pro) korzystały ze Snapdragona 810, możemy śmiało założyć, że w kolejnych Chińczycy również postawią na Qualcomma.

Najważniejsze pytanie teraz brzmi: czy LeTV będzie pierwsze? Zapowiedź zapowiedzią, ale nadchodzący procesor amerykańskiej firmy ma pojawić na pokładzie pierwszych urządzeń na początku przyszłego roku, a zapewne wielu producentów przygotowuje już własne produkty z tym układem. Jeśli firmie uda się ich wyprzedzić, zapewne dobrze wpłynęłoby to na rozgłos.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)