LG BL40 New Chocolate to telefon, który miał zachwycać ekranem 21:9 [Podróż w czasie]

LG BL40 New Chocolate to telefon, który miał zachwycać ekranem 21:9 [Podróż w czasie]

LG BL40 New Chocolate
LG BL40 New Chocolate
Mateusz Żołyniak
29.12.2018 14:36, aktualizacja: 29.12.2018 15:36

Nowe przecieki na temat modelu Xperia XZ4 wskazują, że Sony w 2019 roku może wprowadzić smartfon z ekranem o formacie 21:9. Podobne rozwiązanie firmy LG Electronics pojawiło się jednak prawie... 10 lat temu.

Przykuwająca uwagę obudowa z bardzo nietypowym ekranem 21:9

3 sierpnia 2009 roku oficjalnie zaprezentowana została linia telefonów "New Chocolate", w ramach której wprowadzono modele BL20 i BL40. Pierwszy z nich był duchowym następcą LG Chocolate (w Europie znanego jako LG KG800), ale to drugi produkt budził większe zainteresowanie.

LG BL40
LG BL40

LG BL40 New Chocolate wyróżniał się nietypową, wydłużoną konstrukcją (jej wymiary to: 128 x 51 x 10,9 mm), która prezentowała się elegancko. Przód chroniła warstwa szkła, a boki i tył wykonano z tworzywa o czarnej powierzchni. Całość uzupełniały czerwone wstawki.

LG BL40
LG BL40

Uwagę zwracał jednak głównie nietypowy panel LCD o formacie 21:9, który pracował w rozdzielczości 800 x 345 pikseli. Zastosowanie kinowego formatu miało umożliwić użytkownikom wygodne oglądanie ulubionych filmów na - jak na tamte czasy - sporym, 4-calowym ekranie. Jego zalety miały jednak nie kończyć się na obsłudze multimediów.

LG BL40 nie był smartfonem, ale miał wiele ciekawych dodatków

New Chocolate został oparty na wbudowanym systemie i wyposażony w interfejs S-Class 3D, który Koreańczycy przygotowali początkowo dla modelu LG Arena. Platforma ta nie umożliwiała może instalacji aplikacji, ale zapewniała wygodną obsługę ekranu pojemnościowego.

Firma LG zadbała o dostosowaną do przeglądarkę stron WWW z obsługą gestów multitouch czy wyszukiwarkę Google'a, z których wygodnie korzystać można było dzięki obecności modułu Wi-Fi. Nie zabrakło też odtwarzacza wideo, który obsługiwał kodeki DivX i XviD.

Wariant interfejsu S-Class 3D dla BL40 został nieco zmodyfikowany, by lepiej wykorzystać potencjał panelu o formacie 21:9 trzymając telefon w poziomie. W galerii czy odtwarzaczu pojawiała się wtedy efektowana karuzela, która umożliwiała szybki podgląd biblioteki multimediów, a w skrzynce pocztowej wyświetlany był pogląd maili obok listy wiadomości.

Nie bez znaczenia była również spora ekranowa klawiatura QWERTY (w trybie horyzontalnym), z której korzystało się wygodnie. Warto dodać, że BL40 miał ponadto transmitter FM czy aparat 5 Mpix z optyką firmy Schneider-Kreuznach, z której znane były fotograficzne modele LG jak Renoir czy Viewty.

Ciekawa propozycja LG, o której świat szybko zapomniał

New Chocolate był ekskluzywnym produktem, który jeszcze przed oficjalną prezentacją wzbudzał spore zainteresowanie, ale nie odniósł on żadnego sukcesu na rynku. Wynika to z kilku czynników, ale wysoka cena (w Polsce miała oscylować w okolicach 2000 zł) nie była wcale najważniejsza.

LG BL40
LG BL40

Firma LG - w swoim stylu - długo zwlekała z wprowadzeniem telefonu do sprzedaży w Europie, co doprowadziło do tego, że użytkownicy dość szybko stracili zainteresowanie. Szczególnie, że na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej ciekawych smartfonów, które znacznie wyprzedzały model BL40 funkcjonalnością.

Telefon z ekranem 21:9 dość szybko odszedł w zapomnienie, a LG czy inni producenci nie zwracali już w przyszłości uwagi na panele w kinowym formacie. Kto wie, może plotki na temat Xperii XZ4 okażą się prawdziwe i wkrótce się to zmieni. Szczególnie, że rozwój technologii umożliwia już przygotowanie podłużnego panelu bez wielkich ramek.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)