LG G3 będzie obsługiwał karty pamięci 2 TB?

2 TB pamięci w telefonie? Szaleństwo? Tak, ale LG może już nad tym pracować.

LG G3 będzie obsługiwał karty pamięci 2 TB?
Źródło zdjęć: © mydrivers.com
Mateusz Żołyniak

Mimo że w zeszłym tygodniu wyciekło sporo danych o nowym flagowcu LG, w specyfikacji technicznej wciąż są pewne luki. Jedna z nich dotyczy obsługi kart microSD, której pozbawiona była międzynarodowa wersja poprzednika. Teraz okazuje się, że Koreańczycy najprawdopodobniej nie tylko wyeliminują jedną z wad G2, ale też mogą wysunąć się przed konkurencję.

Z najnowszych informacji wynika, że G3 będzie obsługiwać karty pamięci o pojemności do 2 TB. Na to przynajmniej wskazuje tabela ze specyfikacją, która pochodzi z brytyjskiego oddziału LG. Są w niej także wzmianki o nowym, 5,5-calowym panelu IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, baterii o pojemności 3000 mAh, czterordzeniowym układzie Snapdragon 801 o taktowaniu do 2,46 GHz czy szeregu modułów łączności.

Specyfikacja międzynarodowej wersji G3?
Specyfikacja międzynarodowej wersji G3?

Ogólnie taka specyfikacja jest prawdopodobna, ale są też dwa wątpliwe punkty. Mianowicie, według brytyjskiego oddziału LG nowy flagowiec ma mieć "tylko" 2 GB pamięci RAM i obsługiwać wspomniane karty 2 TB. Można więc sądzić, że w tabeli pojawiły się błędy, które zweryfikuje jutrzejsza premiera. Tym bardziej że wcześniej mówiło się o 3 GB RAM-u i mało prawdopodobne, aby firma wypuściła flagowca z mniejszą ilością pamięci operacyjnej.

Co do obsługi kart 2 TB wydaje mi się, że coś jednak jest na rzeczy. Dane w tabeli wskazują wyraźnie na wykorzystanie czytnika kart microSDXC. W teorii mają mieć one pojemność od 32 GB do 2 TB (2048 GB). Oczywiście na 2-terabajtowe microSDXC jeszcze trochę poczekamy (jeszcze dłużej, aż stanieją i zaczną zyskiwać popularność), ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby LG już teraz zapowiedziało, że jego smartfon teoretycznie na to pozwala. Nie jest to kłamstwo, a bardzo ładnie wygląda w specyfikacji.

Dodanie obsługi kart pamięci w LG G3 powinno cieszyć. Mimo że usługi chmurowe dynamicznie się rozwijają, fizyczna pamięć w smartfonach wciąż jest potrzebna. Wiedzą o tym szczególnie te osoby, które robią dużo zdjęć i chcą mieć do nich szybki dostęp, oraz zapaleni gracze. Po kilku miesiącach katalog z fotkami potrafi zajmować wiele gigabajtów, a dostępne w sklepach aplikacje coraz częściej ważą po kilka gigabajtów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)