Wycieka wygląd LG G3. Będzie miał 5,5-calowy ekran w obudowie o wymiarach Galaxy S5

Wycieka wygląd LG G3. Będzie miał 5,5‑calowy ekran w obudowie o wymiarach Galaxy S5

LG G3
LG G3
Miron Nurski
17.04.2014 12:19, aktualizacja: 17.04.2014 15:25

Ostatnio Mateusz wspominał, że LG G3 ma zostać pokazany w ciągu kilku tygodni. Najwyższa zatem pora na porcję konkretnych przecieków dotyczących jego wyglądu.

Serwis Nixanbal z Bułgarii otrzymał od swojego informatora garść informacji na temat testowanego przez niego prototypu G3. Na ich podstawie stworzono realistyczny render, który oddaje ponoć wygląd wspomnianego urządzenia.

LG G3 - mock-up
LG G3 - mock-up© nixanbal.com

Informator twierdzi, że gabaryty smartfona są bardzo zbliżone do Galaxy S5, ale ze względu na cienką ramkę w obudowie udało się zmieścić ekran o przekątnej 5,5 cala (Galaxy S5 ma 5,1 cala). Potwierdza on także wcześniejsze przecieki: LG G3 zostanie wyposażony w ekran Quad HD (2560 x 1440), na którym zagęszczenie pikseli wynosić będzie 534 punkty na cal.

Telefon, podobnie jak jego poprzednik, ma mieć przyciski fizyczne umieszczone na tylnej części obudowy, ale mają być one mniejsze i nieco mniej inwazyjne. Nad nimi będzie się znajdował aparat, podwójna dioda doświetlająca i port podczerwieni (prawdopodobnie, bo równie dobrze może być to pulsometr).

Tylna klapka prototypu - jeśli wierzyć informatorowi - została wykonana z tworzywa sztucznego, ale jego faktura przypomina szczotkowany metal znany z HTC One (M8). Co więcej, ma być ona zdejmowana, a to sugeruje, że LG mogło się zdecydować na zastosowanie slotu na karty microSD. Wymienna bateria jest raczej mało prawdopodobna, bo producent zapewne wykorzysta opracowany przez siebie "schodkowy" akumulator, który wypełnia wszystkie zakamarki wewnątrz obudowy.

The Verge dotarł z kolei do zdjęcia, na którym uwieczniono opakowanie LG G3. Jego kolor zdaje się wskazywać na to, że telefon będzie dostępny w złotej wersji kolorystycznej.

Opakowanie LG G3
Opakowanie LG G3© theverge.com

Premiera nowego flagowca LG ma się odbyć w maju lub najpóźniej w czerwcu. Zostało zatem jeszcze trochę czasu, więc z pewnością pojawi się sporo przecieków. Dotychczasowe są bardzo obiecujące, ale warto pamiętać, że dotyczą prototypu, a finalna wersja produktu może się od niego trochę różnić.

Źródła: nixanbal via Phone Arena; The Verge.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)