Analitycy: "LG G4 nie przebije wyników sprzedaży G3". Wszystkiemu winny Galaxy S6

Analitycy: "LG G4 nie przebije wyników sprzedaży G3". Wszystkiemu winny Galaxy S6

Galaxy S6 edge i LG G4
Galaxy S6 edge i LG G4
Źródło zdjęć: © Samsung
Konrad Błaszak
20.04.2015 10:53, aktualizacja: 20.04.2015 13:00

O LG G4 wiemy już niemal wszystko i teraz tylko czekamy na 28 kwietnia, ponieważ właśnie wtedy odbędzie jego premiera. Od kilku generacji jedno z najważniejszych pytań brzmi, czy tym razem flagowiec LG pod względem popularności zbliży się choć trochę to produktu Samsunga? Według ostatnich analiz, nie ma na to najmniejszych szans.

Dzięki ostatnim przeciekom wiemy już, że LG będzie miał skórzane plecy, 5,5-calowy ekran QHD (2560 x 1440 pikseli), dobry aparat i wymienną baterię. Bez wątpienia może być to zatem łakomy kąsek nie tylko dla fanów LG, ale analitycy widzą to inaczej.

Jak podaje The Korea Herald, według analityków IBK Investment & Securities sprzedaż LG G4 może nie przebić wyniku osiągniętego przez G3 (ok. 10 mln egzemplarzy). Analityk Lee Seung-woo z firmy IBK Investment & Securities powiedział:

Lee Seung-woo:

LG G4 ze skórzanymi pleckami to imponujący produkt. Ale sytuacja na rynku nie będzie korzystna.

Cytowany wyżej analityk odnosi się oczywiście do silnej konkurencji w postaci Galaxy S6 oraz jego wariantu z zagiętym ekranem. Według najnowszych przewidywań, te dwa modele mogą znaleźć nawet 70 milionów nabywców. Mówi się ponadto, że słabą stroną nowego flagowca może być zastosowanie Snapdragona 808 zamiast mocniejszego układu 810.

LG G4
LG G4

Mniejszy z koreańskich gigantów nie zamierza się jednak poddawać. Jednym z rozwiązań mających na celu zachęcenia klientów do sięgnięcia po jego produkt ma być zaoferowanie jednorazowej i darmowej wymiany pękniętego ekranu w ciągu roku od zakupu urządzenia oraz dorzucenie do zestawu karty pamięci o pojemności 64 GB. Niestety z tych udogodnień skorzystają wyłącznie mieszkańcy Korei Południowej.

10 milionów sprzedanych sztuk jednego urządzenia to świetny wynik, którego pozazdrościć może większość producentów, ale w porównaniu do Samsunga LG wypada bardzo słabo. Jeśli rzeczywiście sprzedaż modeli S6 będzie nawet siedmiokrotnie wyższa będzie to duży cios dla twórców G4.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)