LG G5 będzie miał funkcję, na którą czekało wielu [tylko u nas] - AKTUALIZACJA

LG G5 będzie miał funkcję, na którą czekało wielu [tylko u nas] - AKTUALIZACJA

LG G5 i funkcja Always ON
LG G5 i funkcja Always ON
Źródło zdjęć: © LG
Miron Nurski
08.02.2016 18:19, aktualizacja: 11.02.2016 14:14

Jeśli chodzi o tegoroczne flagowce, LG z pilnowaniem tajemnic radzi sobie lepiej od Samsunga. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak co nieco na temat jednej z nadchodzących funkcji G5.

Wpis został uzupełniony o oficjalną zapowiedź nowej funkcji, którą znajdziecie na końcu.

Jak udało nam się dowiedzieć z naszego źródła, LG G5 będzie miał zawsze aktywny ekran, na którym nawet po zablokowaniu urządzenia wyświetlane będą m.in. notyfikacje. Tak, podobnie jak w smartfonach Lenovo Moto czy starszych nokiach.

Moto X i funkcja Active Display
Moto X i funkcja Active Display

Wbrew licznym przeciekom LG G5 nie odziedziczy jednak po V10 ekranu pomocniczego; nieustannie aktywny będzie wyświetlacz pojedynczy. Co przy tym najciekawsze, nie będzie to wyświetlacz OLED, lecz wymagający stałego podświetlenia IPS. Póki co nie jest jasne, w jaki sposób Koreańczycy rozwiązali problem zapotrzebowania na energię, ale wszystko powinno się wyjaśnić 21 lutego.

Z dotychczasowych przecieków wynika, iż bardzo podobną funkcję będzie miał także Galaxy S7. Bardzo mnie to cieszy, bo cały czas aktywny ekran to killer-feature i dobrze, że producenci się do tego rozwiązania przekonują.

Najwidoczniej koreańscy giganci mocno depczą sobie po piętach, bo wspomniana funkcja to prawdopodobnie niejedyny wspólny mianownik G5 i S7. Jak twierdzi serwis reviewdo, Galaxy S7 będzie miał przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre 9018. Dokładnie taki sam moduł ma LG V10, więc niewykluczone, że zagości on także na pokładzie G5. Wygląda więc na to, że oba flagowce bedą mogły zaoferować wykonanie premium, imponujące możliwości fotograficzne, zawsze aktywny ekran oraz wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. Jest na co czekać.

AKTUALIZACJA

Potwierdziły się uzyskane przez nas informacje. LG opublikowało na Facebooku oficjalną zapowiedź wspomnianej funkcji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)