LG G5 ze Snapdragon 652 i 3 GB pamięci RAM oficjalnie. Nie, nie pojawi się u nas

LG G5 ze Snapdragon 652 i 3 GB pamięci RAM oficjalnie. Nie, nie pojawi się u nas

LG G5
LG G5
Źródło zdjęć: © LG
Miron Nurski
20.03.2016 15:09, aktualizacja: 30.09.2016 19:49

Dobrze nam znany LG G5 ma w swoim wyposażeniu 4 GB pamięci operacyjnej oraz najwydajniejszy układ Qualcomma, czyli Snapdragona 820. Okazuje się jednak, że nie w każdym kraju opis ten będzie trafny.

Jeszcze przed premierą nowego flagowca wariant o kodowym oznaczeniu LG H840 ze Snapdragonem 652 i 3 GB pamięci operacyjnej został dostrzeżony w bazie benchmarku GFXBench. Niedługo później serwis Pisapapeles dowiedział się w rozmowie przedstawicielem chilijskiego oddziału LG, że faktycznie słabszy brat G-piątki istnieje i wyląduje na półkach sklepowych w krajach Ameryki Łacińskiej. Powód? Chęć obniżenia ceny urządzenia, czego domagali się ponoć lokalni operatorzy.

Teraz LG G5 (H840) pojawił się na panamskiej stronie firmy LG. W specyfikacji technicznej znajduje się informacja o ośmiordzeniowym procesorze oraz 3 lub 4 GB pamięci RAM. Możemy więc bezpiecznie założyć, że - jak to zwykle w takich sytuacjach bywa - sklepy i operatorzy sięgną głównie po model z mniejszą ilością pamięci operacyjnej.

To wszystko nie oznacza, że tamtejszy LG G5 będzie urządzeniem słabym, ale...

Snapdragon 652 zbudowany jest z czterech wydajnych rdzeni Cortex-A72, czterech Cortexów-A53 oraz grafiki Adreno 510, więc w dalszym ciągu jest to mocne połączenie. Warto zresztą odnotować, że początkowo układ ten został zapowiedziany jako Snapdragon 620, ale Qualcomm zdecydował się zmienić jego nazwę, aby podkreślić przepaść technologiczną względem innych Snapdragonów z linii 6xx.

W czym zatem problem? Ano w tym, że smartfon ten mimo wszystko będzie zauważalnie słabszy niż dostępny w innych częściach świata wariant ze Snapdragonem 820. Ponadto najpewniej nie będzie kompatybilny z goglami LG 360 VR. To zrozumiałe, że firmie zależy na obniżeniu ceny w biedniejszych częściach świata, ale w mojej opinii wyraźnie okrojony telefon nie powinien się nazywać tak jak globalnie promowany flagowiec. "LG G5 Lite" załatwiłoby sprawę.

LG G5 ze Snapdragonem 652 może nie być kompatybilny z goglami LG 360 VR
LG G5 ze Snapdragonem 652 może nie być kompatybilny z goglami LG 360 VR

Jako że temat związany jest z Ameryką Łacińską, teoretycznie nie powinien nas interesować, ale pamiętajmy, że kiedyś może paść na nas. Tak już się zresztą zdarzało. Pamiętacie chociażby aferę związaną z ekranami HTC Desire? Początkowo model ten miał ekran AMOLED, ale gdy dostawcy przestali nadążać z produkcją, firma do nowych egzemplarzy po prostu zaczęła pakować panele Super LCD.

W takich sytuacjach w jednej chwili czytane przez nieświadomych konsumentów opinie recenzentów na temat danego urządzenia przestają mieć pokrycie w rzeczywistości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)