Po co w LG G6 ekran 18:9?

Po co w LG G6 ekran 18:9?

Po co w LG G6 ekran 18:9?
Miron Nurski
16.02.2017 12:49, aktualizacja: 16.02.2017 17:26

Wiadomo już, że LG G6 będzie miał ekran "FullVision" o nietypowych proporcjach 18:9. Dlaczego? LG uchyla rąbka tajemnicy odnośnie swoich planów i prezentuje interfejs nowego smartfona.

LG oficjalnie potwierdza przecieki odnośnie LG G6

Firma rozsyła informację prasową, w której informuje, że LG G6 będzie miał 5,7-calowy ekran o nietypowej rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli (QHD+).

Proporcje - zgodnie ze wcześniejszymi oczekiwaniami - wynoszą 18:9. Oznacza to, że jeden bok wyświetlacza będzie dokładnie dwa razy dłuższy od krótszego.

W porównaniu z LG G5, ekran nowego smartfona będzie dłuższy, ale nie szerszy, co ma zapewnić wygodną obsługę jedną ręką. Inne zalety?

Więcej treści na ekranie

O tym pisałem już wcześniej. Podczas przeglądania sieci czy czytania ebooków w pionie zmieści się więcej linijek tekstu.

Ten sam artykuł na ekranie 16:9 o 18:9
Ten sam artykuł na ekranie 16:9 o 18:9

Z kolei podczas grania, pole widzenia będzie szersze. Docenią to osoby grające na telefonie w FPS-y czy strategie.

Tak wyglądałby film "Łotr 1. Gwiezdne wojny — historie" na ekranie 16:9 i 18:9
Tak wyglądałby film "Łotr 1. Gwiezdne wojny — historie" na ekranie 16:9 i 18:9

Nowy ekran powinien także lepiej sprawdzać się podczas oglądania kinowych filmów. Kinowe proporcje to 21:9, więc charakterystyczne czarne pasy będą węższe na panelu 18:9 niż na 16:9.

Lepsza wielozadaniowość

Android 7.0 Nougat natywnie obsługuje tryb multi-window, który pozwala na uruchamianie dwóch aplikacji jednocześnie na współdzielonym ekranie. W przypadku panelu 18:9 obszar roboczy dzielony będzie na dwa równe kwadraty, co - według LG - powinno zwiększyć wygodę korzystania z takiego rozwiązania.

Obraz

Coś w tym może być. Kwadratowe okna mają tę zaletę, że będą wyświetlały dokładnie tyle samo treści bez względu na to, czy telefon trzymany jest pionowo czy poziomo. Ekrany 16:9 wymagają obracania telefonu, aby znaleźć idealny układ.

Wygodniejsza obsługa aparatu

LG zapewnia, że interfejs aparatu został przygotowany w taki sposób, aby wykorzystać pełny potencjał ekranu 18:9. Jako przykład producent podaje robienie spopularyzowanych przez Instagram kwadratowych zdjęć. Możliwe będzie jednoczesne pstrykanie fotek na jednej połowie ekranu i przeglądanie ich na drugiej połowie.

LG G6 w etui firmy Ringke
LG G6 w etui firmy Ringke© androidpure.com

Ponadto mając podgląd na zrobione wcześniej zdjęcie, podczas robienia kolejnego łatwiej będzie stworzyć ciekawe kolaże. Te będzie można umieszczać m.in. na ekranie blokady.

Korzystając z okazji Koreańczycy ujawnili, że w aparacie pojawiła się możliwość robienia GIF-ów złożonych z maksymalnie 100 klatek oraz tryb Food Mode poprawiający jakość zdjęć... jedzenia.

Interfejs zbudowany z kwadratowych boków

Na poniższym filmie promocyjnym widać, że systemowe aplikacje złożone będą z kwadratów. Można się domyślać, że ich ułożenie dostosowywać się będzie do pozycji, w jakiej trzymany jest telefon.

LG G6 : UX Teaser Video

Tak, LG G6 będzie miał ekran z zaokrąglonymi rogami

Wcześniejsze przecieki zostały potwierdzone przez materiały promocyjne. Co ciekawe, zaokrąglone rogi pojawić mają się także w interfejsie, co powinno tworzyć miły dla oka efekt.

LG G6 będzie miał wyświetlacz z zaokrąglonymi rogami
LG G6 będzie miał wyświetlacz z zaokrąglonymi rogami

Premiera już 26 lutego

Prezentacja smartfona odbędzie się w dniu poprzedzającym targi MWC 2017. Będziemy na niej obecni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)