LG G6 - zobacz nową funkcję aparatu na wideo

LG G6 - zobacz nową funkcję aparatu na wideo22.02.2017 15:36
LG G6 - zobacz nową funkcję aparatu na wideo

LG zdradziło już, że fotograficzne możliwości LG G6 będą mocno skupione na kwadratowych zdjęciach. Teraz możemy się przyjrzeć interfejsowi aparatu i jednej z jego nowych funkcji.

LG nie przestaje podgrzewać atmosfery przed premierą LG G6

Firma pokazuje środkowy palec osobom stojącym za wyciekami i stopniowo sama ujawnia kolejne szczegóły na temat nadchodzącego flagowca. Dziś padło na aparat, a konkretnie na aplikację odpowiedzialną za jego obsługę. Możecie ją obejrzeć na poniższym wideo.

Będzie można robić nowe i przeglądać wcześniejsze zdjęcia jednocześnie

Jak wiecie, LG G6 będzie miał ekran 18:9, który da się podzielić na dwa równe kwadraty. Apka aparatu wykorzystuje to w ciekawy sposób. Podczas robienia kwadratowych zdjęć jedna połowa ekranu robi za wizjer, a na drugiej można się przyjrzeć ostatniej zrobionej fotce. Genialne w swojej prostocie.

Pomysł bardzo fajny, ale raczej bym z tej funkcji nie korzystał

Dlaczego fajny? Nie wiem jak wy, ale ja zazwyczaj robię przynajmniej 2-3 zdjęcia tego samego obiektu. Przed zajrzeniem do galerii nigdy nie wiadomo, czy fotka nie wyjdzie rozmazana, dlatego wolę dmuchać na zimne. Lepiej mieć 50 zdjęć za dużo niż jedno za mało.

Interfejs LG rozwiązuje ten problem, bo każdej kolejnej fotce można się dokładnie przyjrzeć na całej szerokości ekranu bez konieczności otwierania galerii.

Dlaczego więc z tej funkcji bym nie korzystał? Cóż, w zasadzie nigdy nie robię kwadratowych zdjęć. Owszem, lubię fotki 1:1 i mimo iż od kilku miesięcy Instagram obsługuje inne formaty, wciąż jestem konserwatywny i udostępniam tam tylko zdjęcia kwadratowe. Niemniej za każdym razem robię zdjęcie panoramiczne, a dopiero później precyzyjnie je kadruję.

Jeśli w kadrze znajduje się za dużo obiektów, mogę je usunąć. Jeśli czegoś brakuje, to już tego nie odzyskam. Dlatego zawsze robię zdjęcia wykorzystując cały rozmiar matrycy, a jeśli potrzebuję zdjęcia 16:9, 1:1 czy jakiegokolwiek innego, po prostu je przycinam. Nowa funkcja aparatu LG G6 - choć pomysłowa - byłaby dla mnie nieprzydatna.

Ciekawe jestem, jak to wygląda u was. Robiąc zdjęcia zdarza wam się od razu ograniczać kadr do kwadratu?

Na koniec przypomnę tylko, że premierę LG G6 zaplanowano na 26 lutego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)