LG G6 mini już wkrótce. Jak duży będzie miał ekran?

LG G6 mini już wkrótce. Jak duży będzie miał ekran?

LG G6
LG G6
Źródło zdjęć: © Marcela Kolasa
Mateusz Żołyniak
29.04.2017 13:06, aktualizacja: 29.04.2017 15:52

To już niemal pewne. Południowokoreański producent wkrótce ma zaprezentować mniejszą wersję swojego flagowca. Co wiadomo obecnie na temat LG G6 mini?

LG nie ma zamiaru iść droga obraną przez Samsunga, który przygotowuje większe warianty swoich flagowców. Firma ma zamiar pozostać przy mniejszych wersjach topowych urządzeń. Na to wskazują przynajmniej informacje opublikowane przez serwis TechnoBuffalo, który miał otrzymać je z zaufanego źródła.

LG G6 mini z 5,4-calowym ekranem

Redaktorzy TechnoBuffalo nie znają jeszcze kluczowych elementów specyfikacji technicznej mniejszej wersji LG G6, ani finalnej nazwy, pod którą sprzęt pojawi się na rynku. Nie oznacza to jednak, że nie ma pewnych konkretów.

Dane, które zaczerpnięto ponoć z wewnętrznych dokumentów firmy, wskazują, że mniejsza wersja LG G6 będzie wyglądała bardzo podobnie do standardowego wariantu flagowca. Model ma być wyposażony w mniejszy, 5,4-calowy ekran.

Wyświetlacz ma zajmować ok. 80 proc. powierzchni przedniego panelu, a więc tyle samo, co w przypadku G6. Firma postawić ma również na ekran o tym samym formacie, czyli 18:9 (2:1). Można liczyć, że nie zabraknie też charakterystycznych zaokrąglonych rogów.

Dwie opcje: tańsza i droższa

Ciężko określić, jakim dokładnie sprzętem będzie ten wariant G6. Najbardziej prawdopodobną opcją jest to, że Koreańczycy przygotują urządzenie nie tylko z mniejszym ekranem, ale i słabszą specyfikacją. LG już od czasów G2 wydaje w końcu modele ze średniej półki cenowej, które nawiązują do flagowców.

Nie oznacza to oczywiście, że G6 mini będzie urządzeniem, którym nie warto się zainteresować. Jeżeli firma postawi na ekran o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli, układ pokroju Snapdragona 652 lub 653, co najmniej 3 GB RAM-u i podwójny aparat ze zwykłego G6, to może być to bardzo ciekawe urządzenie, które będzie przy tym wyraźnie tańsze od flagowca.

Kto wie, może spełnią się marzenia Mirona i LG przygotuje bardziej kompaktową wersję swojego flagowca. Osób zainteresowanych mocnymi smartfonami o niewielkich rozmiarach nie brakuje, więc firma nie powinna narzekać na małą popularność wersji mini.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)