LG G6 - o jego aparacie wiadomo już niemal wszystko. Fani Instagrama będą zachwyceni

LG G6 będzie miał jeszcze lepszy podwójny aparat niż G5 i V20 (na zdjęciu)
LG G6 będzie miał jeszcze lepszy podwójny aparat niż G5 i V20 (na zdjęciu)
Mateusz Żołyniak

20.02.2017 11:12, aktual.: 20.02.2017 20:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG G6 zostanie zaprezentowany 26 lutego, ale już teraz wiemy o nim naprawdę wiele. Wygląd urządzenia nie jest tajemnicą, a LG zdradziło co nieco na temat zastosowanego ekranu o nietypowym formacie 18:9 czy nowego DAC-a, który przeniesiony zostanie z modelu V20. Od jakiegoś czasu wiadomo też, że sprzęt będzie oparty na Snapdragonie 821. Czego nowego dowiedzieliśmy się dzisiaj?

LG G6 z ulepszonym podwójnym aparatem

Koreański oddział LG postanowił nie czekać i już teraz ujawnił, jaki aparat trafi na pokład nowego flagowca. Wielkim zaskoczeniem nie powinno być to, że będzie to ulepszona wersja rozwiązania, które znane jest z LG G5 i LG V20.

W ubiegłorocznych modelach wykorzystano aparatu z matrycą 16 Mpix i optyką o kącie widzenia 78 stopni oraz sensorem 8 Mpix i obiektywem o kącie widzenia 135 stopni. Użytkownicy mogli szybko zmieniać obiektyw, a nawet łączyć fotki robione oboma, ale przy korzystaniu z szerokokątnej optyki wyraźnie widoczny był spadek jakości zdjęć. Teraz już do tego nie dojdzie.

LG G6 będzie miał nowy aparat szerokokątny o kącie widzenia 125 stopnii z tyłu i ulepszoną kamerkę przednią o kącie widzenia 100 stopni
LG G6 będzie miał nowy aparat szerokokątny o kącie widzenia 125 stopnii z tyłu i ulepszoną kamerkę przednią o kącie widzenia 100 stopni

Koreańczycy w LG G6 zastosowali nowy podwójny aparat, który ma sensory tej samej wielkości. Są one oczywiście sparowany z innymi optykami:

  • standardowy - matryca 13 Mpix i obiektyw o kącie widzenia 78 stopni;
  • szerokokątny - matryca 13 Mpix i obiektyw o kącie widzenia 125 stopni.

LG chwali się, że dzięki nowemu rozwiązaniu fotki wykonywane w każdym trybie pracy będą cechować się dobrą jakością i wysoką liczbą detali. Producent twierdzi do tego, że nowa optyka o kącie widzenia 125 stopni (mniejszy o 10 stopni w porównaniu do G5/V20) będzie lepiej dopasowana do pola widzenia ludzkiego oka (ok. 120 stopni), a więc w kadrze będziemy widzieć niemal dokładnie to, co widzą nasze oczy.

Masa nowych funkcji fotograficznych

W G6 znaleźć można będzie również szereg dodatków fotograficznych. Wśród nowych opcji pojawiły się m.in.:

  • tryb panoram 360 stopni, który umożliwia tworzenie zdjęć podobnych do tych, które wykonują kamerki 360 stopni i które można oglądać na goglach VR;
  • tryb zdjęć jedzenia, w którym automatycznie będzie podnoszone nasycenie kolorów, aby potrawy wyglądały jeszcze bardziej apetycznie;
  • ulepszony tryb selfie - LG przygotowało nowe oprogramowanie do autoportretów, które ma wykorzystać możliwości nowej przedniej kamerki z optyką o kącie widzenia 100 stopni;
  • tryb GIF-ów - możliwość tworzenia animacji z dostępnych w galerii zdjęć (od 2 do 100).

Najciekawszą nowością jest opcja robienia kwadratowych zdjęć (format 1:1), która wykorzystywać będzie zalety, jakie daje ekran Full Vision o formacie 18:9, o których wspominał już Miron. Użytkownicy będą mogli dzielić go na pół i mieć jednocześnie podgląd na wykonane przed chwilą fotografie.

Kwadratowe elementy, które są częścią nowego interfejsu LG dla modelu G6
Kwadratowe elementy, które są częścią nowego interfejsu LG dla modelu G6

Opcja ta z pewnością spodoba się użytkownikom, którzy namiętnie korzystają z Instagrama i podobnych usług. Tym bardziej, że firma LG dodała sporo opcji edycji kwadratowych zdjęć, w tym rozbudowane funkcje ich łączenia (być może podobne do tych z aplikacji Superimpose).

Podwójny aparat bez wad

Wspominałem już z każdą kolejną informacja na temat LG G6, sprzęt ten coraz bardziej mi się podoba. Nie inaczej jest tym razem, ponieważ wyeliminowano tę cechę podwójnego aparatu, która zniechęcała mnie do korzystania z obiektywu szerokokątnego, a więc niską rozdzielczość dodatkowego sensora.

LG G6
LG G6

Teraz zdjęcia wykonywane w obu trybach powinny być porównywalnej jakości, co bardzo mnie cieszy. Plusem jest również to, że LG stara się, jak może aby w pełni dostosować nowy interfejs do ekranu o nietypowym formacie.

Koreańczycy nie zdradzili na razie szczegółów na temat zastosowanych matryc i jasności obiektywów oraz wykorzystanego systemu ostrzenia, ale poznamy je już wkrótce. Dane te zostaną ujawnione już za kilka dni na konferencji, która odbędzie się w 26 lutego. Nie zabraknie nas na niej i samych targach MWC 2017.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)