LG G9 ThinQ na pierwszej wizualizacji. Na wielkie zmiany raczej nie ma co liczyć

LG G9 ThinQ na pierwszej wizualizacji. Na wielkie zmiany raczej nie ma co liczyć

Tak ma wyglądać LG G9 ThinQ
Tak ma wyglądać LG G9 ThinQ
Źródło zdjęć: © twitter.com/OnLeaks / CashKaro.com
Miron Nurski
04.01.2020 14:36, aktualizacja: 04.01.2020 15:36

Dotychczas flagowiec LG na rok 2020 skutecznie unikał przecieków, ale nic nie może trwać wiecznie. Oto prawdopodobny wygląd LG G9 ThinQ.

Do schematów zdradzających kształt obudowy nadchodzącego flagowca dotarł @OnLeaks, który we współpracy z serwisem CashKaro przygotował realistyczne wizualizacje.

LG G9 ThinQ ma mieć małe wcięcie w ekranie i poczwórny aparat

Na drastyczne zmiany wizualne względem poprzednika się nie zanosi. Wcięcie w ekranie ma ulec zmniejszeniu (co w zasadzie wyklucza zastosowanie znanego z G8 ThinQ sensora odpowiedzialnego za wykrywanie wykonywanych w powietrzu gestów), a liczba aparatów z tyłu ma wzrosnąć do czterech.

Tak ma wyglądać LG G9 ThinQ
Tak ma wyglądać LG G9 ThinQ© twitter.com/OnLeaks / CashKaro.com

Do tej drugiej zmiany specjalnie bym się jednak nie przywiązywał. LG G8 dostępny jest w kilku wersjach

różniących się m.in. właśnie liczbą aparatów, więc podobnie może być w przypadku nowej generacji.

Ekran ma mieć ok. 6,8-calową przekątną i być zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Wymiary obudowy to - według przecieku - 169,4 x 77,6 x 8,8 mm. G9 może być więc sporo większy niż G8 (6,1 cala i wymiary 151,9 x 71,8 x 8,4).

LG G9 ThinQ może być jednym z nielicznych tegorocznych flagowców z wcięciem

Wielu producentów zamierza w tym roku zrezygnować z wcięć i wysuwanych aparatów na rzecz otworów z aparatami do selfie. Z uwagi na licencje i patenty zastosowanie panelu z otworem oznacza jednak albo sięgnięcie po wyświetlacz LCD, albo kupienie AMOLED-a Samsunga.

I tu LG - które produkuje własne OLED-y - ma problem. Oczywistym jest, że firma woli zastosować autorskie rozwiązania. Prawdopodobnie stąd obecność wcięcia, od którego rywale odchodzą.

Data premiery LG G9 ThinQ nie jest znana, ale bardzo prawdopodobne, że pojawi się on na targach MWC 2020, które startują 24 lutego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)