LG GW990, czyli pierwszy smartfon na platformie Moorestown zaprezentowany!

W zeszłym roku, przy okazji oficjalnej prezentacji nowej mobilnej platformy Intela - Moorestown, wspominano o tym, że LG będzie będzie pierwszą firmą, która wypuści na rynek smartfona wykorzystującego ten układ. Dzisiaj, na targach CES 2010 południowokoreański producent zaprezentował światu to urządzenie! Jest nim GW990.

LG-GW990-Intel-Moorestown-3
LG-GW990-Intel-Moorestown-3
Mateusz Żołyniak

07.01.2010 | aktual.: 07.01.2010 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe cacko LG, ciężko tak naprawdę nazwać telefon. GW990 posiada bowiem dotykowy ekran o przekątnej 4,8-cala, przez co pod względem wielkości (a także procesora - układ bazuje na Intel Atomie, będącym sercem większości netbooków i MID-ów) bardziej przypomina MID-a niż jakąkolwiek z dostępnych na rynku komórek.

LG-GW990-Intel-Moorestown-2
LG-GW990-Intel-Moorestown-2

Pomijając jednak wielkość GW990, muszę przyznać, że smartfon prezentuje się imponująco. W jego wnętrz znajdziemy: WiFi, moduł 3G z HSPA, aparat o matrycy 5Mpix, odbiornik A-GPS, slot kart microSD, akcelerometr, cyfrowy kompas, baterię o pojemności 1850 mAh oraz zintegrowany chip graficzny umożliwiający odtwarzanie filmów w 1080p (FullHD).

LG-GW990-Intel-Moorestown
LG-GW990-Intel-Moorestown

Największą zaletą GW990, ma być jednak rewelacyjny interfejs Multi-Window UI, który w trybie horyzontalnym umożliwiał będzie korzystanie naraz z trzech różnych aplikacji (funkcja ta służy także jako zwykły przełącznik między otwartymi aplikacjami). LG nie ujawniło jeszcze, na jakim systemie oparto urządzenie. Niemniej, prawdopodobnie jest to intelowska dystrybucja Linuxa - Moblin w wersji 2.1 dla smartfonów (z autorskim interfejsem LG), gdyż OS ten został pisany z myślą o procesorach Intel Atom.

Dla osób, które nie słyszały jeszcze o platformie Moorestown, nadmienię iż jest ona zbudowana z: procesora SoC (System on Chip) Lincroft (rdzeń Intel Atom wykonany w technologii 45nm ze zintegrowanymi kontrolerami pamięci i matrycy ekranu oraz chipem graficzny), chipsetu Langwell z wbudowaną matrycą aparatu i modułami łączności bezprzewodowej oraz układu MSIC Briertown, który odpowiada za wyłączanie nieużywanych podzespołów (ograniczając w ten sposób niemal 50-krotne zużycia energii).

Niestety, na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych doniesień o przypuszczalnej cenie i dacie wejścia na rynek LG GW990.

źródło: unwiredview/engadget/własne

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Komentarze (0)