LG i Samsung mają stworzyć... mobilne monitory do telefonów

LG i Samsung mają stworzyć... mobilne monitory do telefonów

LG i Samsung mają stworzyć... mobilne monitory do telefonów
Źródło zdjęć: © materiały Samsunga
Patryk Korzeniecki
14.02.2020 12:58, aktualizacja: 14.02.2020 13:58

Szukasz czegoś w rodzaju przenośnego i lekkiego wyświetlacza zewnętrznego do smartfona? LG i Samsung mogą szykować coś dla Ciebie.

Wszystko wskazuje na to, że producenci coraz bardziej zaczynają wierzyć w koncept obsługi smartfona na dużym ekranie. Najpierw Samsung pokazał technologię DeX, potem podobne rozwiązanie prowadził Huawei. Mogliśmy już też poczytać o trybie desktopowym LG.

ETNews informuje, że obaj koreańscy producenci planują pójść o jeszcze krok dalej i stworzyć monitory dedykowane dla smartfonów.

Android na dużym ekranie, ale z własnymi peryferiami

Przenośne monitory Samsunga i LG mają pozwolić na obsługę systemu na pełnym ekranie, wykorzystując z pewnością tryby desktopowe zaimplementowane w autorskich smartfonach.

Producenci mają przyłożyć się do kwestii mobilności - przenośne wyświetlacze mają być lekkie i wygodne w przenoszeniu. Mają również działać zarówno przez Bluetooth, jak i po kablu. Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej byłoby to rozwiązać przez bezpośrednie połączenie przez szybsze WiFi - myślę, że znacząco ograniczyłoby to ewentualne opóźnienia.

Samsung ma zaproponować przenośny zewnętrzny monitor, który obsłuży telefon przewodowo lub bezprzewodowo
Samsung ma zaproponować przenośny zewnętrzny monitor, który obsłuży telefon przewodowo lub bezprzewodowo© materiały Samsunga

Samsung swój przenośny monitor ma nazwać DeXbook. Urządzenie prawdopodobnie zostanie wyposażone w ekran Full HD o rozdzielczości 14,1 cala i z baterią 10 000 maAh (czyli tyle, co standardowy powerbank). DeXbook ma ważyć nie więcej niż 1 kg, czyli wraz z telefonem osiągnęlibyśmy wagę ultralekkiego laptopa.

LG z kolei ma przedstawić urządzenie Cloud Top z akumulatorem 5000 mAh, jednak ma mieć dużo niższą wagę - 600 gramów.

Oba urządzenia mają być pozbawione myszy, gładzika i klawiatury, wobec tego mają prawdopodobnie wymagać podłączenia zewnętrznych peryfieriów. Samsung DeXbook i LG Cloud Top zostaną według źródła wycenione między 400 000 - 500 000 wonów (ok. 1325 - 1656 złotych).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)