LG nie podda się tak łatwo. Sprzeda 5 milionów smartfonów do końca 2010?

LG nie podda się tak łatwo. Sprzeda 5 milionów smartfonów do końca 2010?20.08.2010 11:00
LG nie podda się tak łatwo. Sprzeda 5 milionów smartfonów do końca 2010?
Paweł Żmuda

Plany koreańskiego producenta LG na najbliższe miesiące zaczynają być nieco przerażające. Firma chce bowiem szybko wprowadzić na rynek telefony z chipami Tegra i sprzedać aż pięć milionów sztuk sprzętu. Czy producent ma jakiekolwiek szanse na to, by urzeczywistnić swoje plany?

Oddział odpowiedzialny za produkcję telefonów traci coraz większą ilość pieniędzy i sytuacja jest dosyć dramatyczna. Według specjalistów jedynym lekarstwem na problemy LG będzie smartfon, który zdoła odmienić sytuację na rynku.

Przedstawiciele koncernu planują sprzedać aż 6 milionów smartfonów w 2010 roku, z czego większość z Androidem na pokładzie. Plany zostały teraz nieco skorygowane - LG zapewnia jednak, że uda się sprzedać 5 milionów komórek z systemem operacyjnym, a do końca roku na rynek wypuszczonych zostanie aż 10 nowych modeli. Nie wiadomo, ile z nich zostanie opartych na Androidzie, a ile na Windowsie Phone 7.

Niestety, słowa przedstawicieli koncernu brzmią zbyt optymistycznie. Wszystko okaże się oczywiście pod koniec grudnia, jednak jestem dość sceptyczny co do domniemanego sukcesu LG.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)