LG Optimus 3D Cube oficjalnie zaprezentowany!

LG Optimus 3D Cube oficjalnie zaprezentowany!

LG Optimus 3D Cube | fot. engadget
LG Optimus 3D Cube | fot. engadget
Michał Brzeziński
22.02.2012 10:30, aktualizacja: 22.02.2012 11:30

Być może następca Swifta 3D nie był najbardziej wyczekiwanym telefonem w ciągu ostatnich tygodni, ale urządzenie z technologią 3D i dwurdzeniowym procesorem z pewnością jest warte uwagi.

Optimus 3D Cube został oficjalnie zaprezentowany w Korei, gdzie trafi do jednego z rodzimych operatorów. I chociaż często Azjaci dostają telefony przystosowane do potrzeb danego rejonu, tym razem jest to mało prawdopodobne. Zbyt dużo informacji pokrywa się z tymi podawanymi wcześniej, łączonymi z nazwą LG 3D Max.

Bez zaskoczenia, największym wyróżnikiem smartfona jest technologia wyświetlania trójwymiarowego obrazu. Niestety, na razie koreański producent nie chwali się znaczącymi zmianami w tej kwestii. Czyli znowu - 3D tylko dla niektórych. Nowością ma być możliwość edycji stereoskopowych nagrań i zdjęć.

Zgodnie z przeciekami zmniejszyła się grubość telefonu - wynosi ona tylko 9,6 mm. 4,3-calowy wyświetlacz wykonano w technologii IPS, ale jego rozdzielczości nie podano. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz - nie znamy nawet producenta, ale pozostaje mieć nadzieję, że chodzi o jeden z nowszych układów.

Miłym dodatkiem jest moduł NFC ze wsparciem autorskiego rozwiązania LG - Tag +. Koreańczycy coraz przychylniej patrzą na ten rodzaj komunikacji, co pokazuje niedawny przykład Optimusa LTE Tag.

Pozostała specyfikacja:

  • wymiary: 126,8 x 67,4 x 9,6 mm;
  • waga: 148 g;
  • podwójny aparat 5 Mpix;
  • 16 GB pamięci wewnętrznej;
  • bateria 1520 mAh;
  • Android 2.3 Gingerbread.

Tak, dwa ostatnie punkty załamują. Bateria wypada bardzo blado w porównaniu z konkurencją, a znając życie, jest to główny skutek odchudzenia telefonu. LG - nie tędy droga.

Kolejne rozczarowanie to obecność starej wersji Androida. Może nawet nie byłoby to takie złe, w końcu wielu producentów ma z tym problemy, ale LG to inna bajka. Tak wolnego aktualizowania urządzeń nie zapewnia żadna inna firma, dlatego kupowanie telefonu z wiarą, że dostanie nowszą odsłonę systemu, to duże ryzyko.

Początkowa cena smartfona (które będzie się zmieniała w zależności od rynku) wynosi 2370 zł, a jego dostępność w Korei przewidziano na marzec.

LG Optimus 3D Cube ma zostać oficjalnie zaprezentowany dla reszty świata podczas Mobile World Congress, a konkretnie 27 lutego. Chociaż życzę Koreańczykom jak najlepiej, naprawdę nie wiem, czy ten telefon ma jakiekolwiek szanse, aby zaistnieć. Nie jest dużym skokiem w porównaniu z poprzednią wersją, a specyfikacja wieje nudą. Technologia 3D to też za mało, żeby osiągnąć sukces.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)