LG Optimus True HD LTE wkracza do Europy

LG Optimus True HD LTE wkracza do Europy

LG P936 Optimus LTE (fot. lg)
LG P936 Optimus LTE (fot. lg)
Krzysztof Sylwerski
26.04.2012 19:00, aktualizacja: 26.04.2012 21:00

LG wprowadza na europejski rynek nowy model. Zanim do sprzedaży trafi zaprezentowany na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie czterordzeniowy 4X HD, będzie można zakupić Optimusa True HD LTE. Czym się on charakteryzuje?

Jego kluczowa funkcja jest ujęta w nazwie. Łączność 4G LTE o szybkości do 100 Mb/s zapewnia niezbyt liczna grupa smartfonów. W Polsce taką technologię gwarantuje na dużą skalę Plus i dużo mówi się, że wkrótce w jego ofercie pojawią się pierwsze smartfony obsługujące LTE.

O wrażenia multimedialne zadba wyświetlacz wykonany w technologii IPS o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Za wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów będzie odpowiedzialny aparat o matrycy 8 Mpix z diodą LED, a prowadzenie wideorozmów umożliwi przednia kamera o rozdzielczości 1,3 Mpix. Moc obliczeniową dostarczy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz. Jego specyfikację uzupełnia 1 GB pamięci RAM.

Fabrycznie urządzeniem zarządzał będzie system Android w wersji Gingerbread. LG jednak zapewnia o szybkiej aktualizacji do Ice Cream Sandwich. Decydowanie się przez starszego producenta na starszą wersję systemu operacyjnego Google'a jest czymś niemile widzianym w przypadku high-endu, szczególnie że ICS trafił na pokład nawet budżetowego tabletu małej firmy Overmax. Znając jednak politykę LG, nie dziwi to tak bardzo i trzeba liczyć, że producent wreszcie upora się z aktualizacjami serii Optimus, których temat ciągnie się już od ponad pół roku.

Cena na europejskim rynku? Na razie jest nieznana. Dokładna data wprowadzenia do sprzedaży? Ona również owiana jest tajemnicą. Oficjalnie potwierdzono, że pierwszym krajem europejskim, którego mieszkańcy będą mogli zakupić nowego Optimusa, są Niemcy. Czy warto? Wszystko zależy od zapotrzebowania na LTE. Jeśli nie jest to kwestia priorytetowa, to radziłbym poczekać na model 4X HD.

Źródło: unwiredview.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)