LG prezentuje ekran Full HD dla smartfonów

Ekran LG FullHD AH-IPS
Ekran LG FullHD AH-IPS
Adam Bialic

28.05.2012 11:30, aktual.: 28.05.2012 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ekrany w smartfonach stają się coraz większe, mają wyższą rozdzielczość - i jak się okazuje - ta tendencja szybko nie zniknie. LG zaprezentowało dziś nowy wyświetlacz Full HD o zagęszczeniu pikseli na poziomie 440 ppi!

1920 x 1080 robi wrażenie na 50-calowych telewizorach, a co powiecie na taką rozdzielczość na pięciu calach w smartfonie? Właśnie takim wyświetlaczem pochwaliło się dziś LG Electronics. Advanced High Performance In-Plane Switching (AH-IPS) to imponująca konstrukcja ukazująca przyszłe standardy w topowych modelach.

Na nowej płytce w formacie 16:9 pikseli jest tak dużo, że ludzkie oko nie jest w stanie odróżnić pojedynczego. Kiedy myślę o ogromnej przepaści pomiędzy ekranami 800 x 480 a 1280 x 720, to gdy wyobrażę sobie gry na telefonie w Full HD, już się cieszę na nadchodzące zmiany. A te na pewno się pojawią. Dziś we flagowcach są przekątne rzędu 4,5-4,8 cala, w przyszłym roku spodziewać się można LCD zajmujących niemal cały front urządzeń o wielkości około 5 cali, a najlepszym dowodem jest nowy wytwór LG.

Połączenie realistycznych kolorów, doskonałych kątów widzenia z tak wysoką rozdzielczością wydaje się obietnicą świetnych wrażeń podczas patrzenia na taki ekran. A co z ergonomią? Pięć cali to naprawdę dużo!

Nawet biorąc pod uwagę, że zgodnie z oczekiwaniami producenci zrezygnują z grubych ramek okalających wyświetlacze, to aby obsłużyć tak duży obszar samym kciukiem, trzymając smartfona pewnym chwytem, potrzebne byłyby nam jeszcze przynajmniej dwa stawy.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)