LG przekonuje, że Knock Code to najlepsze zabezpieczenie telefonu. A z jakiej metody korzystacie Wy?

LG przekonuje, że Knock Code to najlepsze zabezpieczenie telefonu. A z jakiej metody korzystacie Wy?

LG przekonuje, że Knock Code to najlepsze zabezpieczenie telefonu. A z jakiej metody korzystacie Wy?
Miron Nurski
23.06.2014 20:46, aktualizacja: 24.06.2014 10:09

Dostęp do znajdujących się w pamięci telefonu danych można zablokować na wiele sposobów. Do dyspozycji są: klasyczny PIN, wzór, funkcja rozpoznawania twarzy czy czytniki linii papilarnych. LG stara się jednak udowodnić, że najlepszym rozwiązaniem jest jego Knock Code.

Knock Code to - jak już zapewne wiecie - mocno promowana przez LG funkcja pozwalająca na odblokowanie ekranu po wystukaniu na jego powierzchni zdefiniowanej wcześniej sekwencji. Producent twierdzi, że rozwiązanie to jest nie tylko wygodniejsze od innych metod, ale też bezpieczniejsze. Poniżej możecie obejrzeć serię reklam, które mają do tego przekonać.

Oczywiście, nie da się nie zauważyć, że argumenty przeciw konkurencyjnym rozwiązaniom zostały dobrane na siłę. Ślad po odblokowaniu ekranu za pomocą wzoru można by dostrzec jedynie wtedy, gdyby ktoś chwilę wcześniej sięgnął po telefon tylko po to, by nie zrobić na nim nic, a jeśli ktoś w roli PIN-u używa daty urodzin, to pewnie i wymyślona przez niego sekwencja będzie niezbyt trudna do odgadnięcia. Niemniej jednak zgadzam się, że czyjegoś odcisku palca lub twarzy można użyć bez jego wiedzy, więc raczej nie są to rozwiązania dla kogoś, kogo życie uzależnione jest od znajdujących się na pokładzie smartfona plików.

Ja staram się nie nosić przy sobie żadnych szalenie ważnych lub potencjalnie kompromitujących danych, dlatego moim ulubionym środkiem ostrożności jest niespuszczanie telefonu z oka. Jeśli już jednak znajdę się w jakimś podejrzanym towarzystwie (np. w naszej redakcji), wtedy zadowalam się wzorem.

Ciekaw jestem, jakie Wy macie podejście do kwestii bezpieczeństwa i jakiego typu blokady preferujecie. Dajcie znać, głosując w poniższej ankiecie.

[polldaddy]8142721[/polldaddy]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)