LG Smart Video, czyli jak wyprzedzić Samsunga i Galaxy S IV

LG Smart Video, czyli jak wyprzedzić Samsunga i Galaxy S IV

LG czeka na Galaxy S IV
LG czeka na Galaxy S IV
Mateusz Żołyniak
14.03.2013 19:30, aktualizacja: 14.03.2013 20:30

LG zapragnęło wypromować Optimusa G Pro, korzystając z szumu medialnego wokół Galaxy S IV. Wielki billboard umieszczony obok zapowiedzi nowego Samsunga, o czym wspominał Miron, to nie wszystko.

LG zapragnęło wypromować Optimusa G Pro, korzystając z szumu medialnego wokół Galaxy S IV. Wielki billboard umieszczony obok zapowiedzi nowego Samsunga, o czym wspominał Miron, to nie wszystko.

Wczoraj (co ważne) firma LG zapowiedziała nową funkcję Smart Video, która ma wykorzystywać system śledzenia gałki ocznej do kontroli odtwarzania materiału wideo. Dzięki nowej opcji smartfon będzie w stanie rozpoznać, kiedy użytkownik odwróci wzrok od oglądanego filmu, i automatycznie zatrzyma odtwarzanie. Zostanie ono wznowione po ponownym skierowaniu spojrzenia na ekran. To odpowiednik funkcji Smart Pause, która ma pojawić się (dzisiaj) wraz z Galaxy S IV.

[solr id="komorkomania-pl-151508" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4179,samsung-galaxy-s-iv-w-pelnej-krasie-wideo" _mphoto="samsung-galaxy-s-iv-1-15-f2ee4f0.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3654[/block]

Różnica jest taka, że funkcja LG została już ujawniona, a Samsung swoje rozwiązanie ma dopiero zaprezentować. To właśnie producent Optimusa G Pro będzie mógł się więc chwalić, że jako pierwszy pokazał tego typu funkcję. Uważam, że czas prezentacji Smart Video także nie jest przypadkowy - wielu redaktorów/blogerów, opisując nowego SGS-a, z pewnością wspomni, że także LG przygotowało podobne rozwiązanie.

Pomijając (przypuszczalną) motywację LG, bardzo cieszy mnie to, że funkcje związane z bezdotykowym zarządzaniem smartfonem dostrzegają kolejni producenci. To właśnie dodatki wpływające na wygodę korzystania z telefonu w ostatnim czasie przemawiają do mnie bardziej niż wyśrubowana specyfikacja techniczna. Zresztą przestaje mieć ona powoli większe znaczenie, ponieważ różnice w wyposażeniu topowych flagowców są drobne i trudno je dostrzec podczas codziennego korzystania (szczególnie jeśli nie ma się stale kilku modeli do porównania).

[solr id="komorkomania-pl-151482" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4181,samsung-gotowy-by-wyjsc-z-cienia-applea-zapowiada-sie-ostra-rywalizacja" _mphoto="sams-151482-251x168-a0a5c0a9d6e6.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3655[/block]

Zdają sobie z tego sprawę również sami producenci, którzy starają się coraz częściej uzupełniać specyfikację smartfonów o autorskie aplikacje (np. multimedialne programy Sony), unikalne funkcje interfejsu (Smart Stay w Galaxy S III) czy nietypowe rozwiązania (np. Ultrapiksels HTC czy PureView Pro Nokii). Podkreślił to Jong-seok Park, który tak opisał Smart Video:

To pozytywne doświadczenie z korzystania będzie wyróżniać smartfony w 2013 roku i w kolejnych latach, a nie tylko topowa specyfikacja.

Smart Video nie jest jedyną nową funkcją, która wkrótce pojawi się na pokładzie Optimusa G Pro. Firma przygotowała również nowy tryb aparatu, który pozwala jednocześnie korzystać z przedniego i tylnego aparatu. Dzięki temu użytkownicy będą mogli robić zdjęcia w zdjęciu. Szkoda, że LG nie ujawniło jeszcze, jak dokładnie ma działać ta opcja, ale powinniśmy przekonać się o tym wkrótce.

Już w przyszłym miesiącu bowiem oba dodatki mają po jednym z update'ów trafić do Optimusa G Pro. Będą w standardzie także w innych nadchodzących smartfonach, ale nie wiadomo jeszcze jakich.

Źródło: Mashable • własne

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)