LG SmartThinQ Hub to centrum zarządzania inteligentnym domem

LG SmartThinQ Hub to centrum zarządzania inteligentnym domem

SmartThinQ Hub
SmartThinQ Hub
Źródło zdjęć: © LG via androidpolice.com
Konrad Błaszak
31.12.2015 09:50, aktualizacja: 31.12.2015 10:50

Chyba już nikt nie wątpi w to, że w przyszłości niemal wszystkie urządzenia w wielu domach dzięki połączeniu z internetem będą inteligentne. LG zaprezentowało urządzenie SmartThinQ Hub, które ma je kontrolować.

Kilka miesięcy temu pisałem, że według przewidywań analityków w 2020 roku na świecie będzie ponad 28 miliardów inteligentnych sprzętów. Idea Internetu Rzeczy zakłada, że takie urządzenia jak pralka, lodówka czy nocna lampka będą miały połączenie z internetem, a przez to będą inteligentne.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę LG, które na zbliżających się targach CES pokaże SmartThinQ Hub. Jest to - jak sama nazwa wskazuje - hub, który będzie centralnym miejscem inteligentnego domu. Jest to widoczny na zdjęciu głównym sprzęt z 3,5-calowym ekranem, na którym może wyświetlać się godzina, pogoda oraz powiadomienia. Może on również - dzięki wbudowanemu głośnikowi - odtwarzać muzykę lub informować głosowo o powiadomieniach. Do połączenie z innymi inteligentnymi sprzętami wykorzystuje między innymi Wi-Fi oraz Bluetooth. Dodatkowo ten gadżet jest zgodny z urządzeniami pracującymi w systemie AllJoyn oraz inteligentnymi usługami Lowe’s. Oczywiście nie każdy chce kupować od razu całe wyposażenie domu, które może łączyć się z internetem i LG pomyślało również o tym.

SmartThinQ Hub
SmartThinQ Hub© LG via androidpolice.com

Jeśli macie w domu więcej "głupich" sprzętów i nie chcielibyście ich wymieniać, to możecie pomyśleć nad gadżetem SmartThinQ, który został zaprezentowany na targach IFA. To akcesorium widoczne poniżej można podłączyć do wielu tradycyjnych urządzeń, dzięki czemu stają się one inteligentniejsze. Ta przystawka wykrywa kiedy one pracują (wibracje lub zmiana temperatury) i może chociażby poinformować o skończonym praniu, otwarciu lodówki czy też terminie przydatności znajdujących się w niej produktów.

LG SmartThinQ
LG SmartThinQ© LG

Oczywiście wszystkimi połączonymi sprzętami można sterować za pomocą smartfona. Cena SmartThinQ Hub nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że będzie on dostępny w dwóch kolorach: czarnym oraz złotym. Więcej informacji zostanie na pewno podanych podczas targów CES w Las Vegas. Jeśli marzy Wam się inteligentny dom to ten gadżet może być dobrym początkiem do jego stworzenia, chociaż ja chyba tradycyjnie wolałbym iść do lodówki i za każdym razem mieć nadzieję, że pojawi się coś, na co akurat będę miał ochotę.

Źródło informacja prasowa via androidpolice.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)