LG stawia na obsługę trzech kart SIM i nazwę, przy której HTC One 2 się chowa

LG stawia na obsługę trzech kart SIM i nazwę, przy której HTC One 2 się chowa
05.02.2014 13:22
LG Optimus L1 II Tri
LG Optimus L1 II Tri

Są kraje, w których właściwie każdy telefon ma swoją dual SIM-ową wersję. LG przygotowało propozycję dla osób, dla których obsługa dwóch numerów jednocześnie to za mało.

Telefon, o którym mowa, to LG Optimus L1 II Tri (nagle nazwa HTC One 2 przestała mnie śmieszyć), który - jak nietrudno się domyślić - jest wariantem najsłabszego low-enda w ofercie LG, czyli modelu znanego u nas jako Swift L1 II. Z tym ostatnim łączy go ekran o 3-calowej przekątnej i rozdzielczości 320 x 240. Zagęszczenie pikseli wynosi więc raptem 133 punkty na cal.

Na pokładzie tego telefonu o zabawnej nazwie znajduje się jednordzeniowy procesor z zegarem 1 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. Specyfikację zamykają 4 GB rozszerzalnej pamięci, aparat 2 Mpix, bateria o pojemności 1540 mAh oraz Android 4.1 Jelly Bean z autorską nakładką producenta.

Na przednim panelu - poza kompletem standardowych przycisków pojemnościowych - jest dodatkowy przycisk odpowiedzialny za przełączanie się między kartami SIM, których pod obudową można umieścić aż trzy. Całkiem sensowne rozwiązanie; z pewnością docenią je osoby, którym często zdarza się dzwonić lub wysyłać SMS-y z innego numeru. W tego typu telefonach odpowiednie przełączniki zazwyczaj ukryte są w interfejsie, a dostęp do nich niekoniecznie jest wygodny.

LG Optimus L1 II Tri
LG Optimus L1 II Tri

Jestem ciekaw, czy ten pomysł ma szansę się przyjąć. Chęć korzystania z dwóch kart SIM jest zrozumiała (wiele osób używa numeru prywatnego i służbowego). Trzecia karta SIM może mieć zastosowanie także wtedy, gdy na to wszystko nakłada się drugi etat, kochanka/kochanek lub korzystniejsza oferta innego operatora na pakiet internetowy. W krajach trzeciego świata na to wszystko dochodzi problem zasięgu, więc wielu użytkowników musi korzystać z kilku operatorów, których anteny pokrywają łącznie większą część kraju.

Tak czy inaczej LG najwidoczniej doszło do wniosku, że Polacy nie pracują na dwa etaty, nie mają kochanek/kochanków, a Internet na najkorzystniejszych warunkach oferuje im ich operator, ponieważ na razie Optimus L1 II Tri został zapowiedziany wyłącznie w Brazylii. Będzie Wam brakowało tego modelu nad Wisłą?

Źródło: LG via GSMArena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)