LG stawia na technologię noszoną. Inteligentna opaska Lifeband Touch oficjalnie

LG stawia na technologię noszoną. Inteligentna opaska Lifeband Touch oficjalnie

LG Lifeband Touch
LG Lifeband Touch
Źródło zdjęć: © phonearena.com
Miron Nurski
06.01.2014 11:17, aktualizacja: 06.01.2014 17:23

Firma LG zapowiedziała właśnie w Las Vegas niezwykle interesujące akcesorium, które docenią zwolennicy zdrowego i aktywnego trybu życia.

Mowa o inteligentnej, zakładanej na nadgarstek opasce Lifeband Touch, której zadaniem jest mierzenie aktywności użytkownika. Dzięki wbudowanym czujnikom jest ona w stanie liczyć kroki, pokonaną odległość oraz oszacować ilość spalonych kalorii. Gadżet może się łączyć zarówno ze smartfonem (lub tabletem) z Androidem, jak i iOS-em za pośrednictwem technologii Bluetooth 4.0. Opaska ma także współpracować z najpopularniejszymi aplikacjami do monitorowania aktywności (np. RunKeeper).

Takich akcesoriów na rynku jest już całkiem sporo, ale ciekawostką jest to, że Lifeband Touch może także pełnić rolę prostego smartwatcha. Na OLED-owym ekranie wyświetla on bowiem powiadomienia o połączeniach i wiadomościach, a za jego pomocą możliwe jest także m.in. kontrolowanie odtwarzacza muzyki.

Jeśli już mowa o muzyce: producent do opaski dokłada także specjalne słuchawki o wiele mówiącej nazwie Heart Rate Earphones. Jak nietrudno się domyślić, ich zadaniem - poza odtwarzaniem dźwięku - jest monitorowanie przepływu krwi w uchu i wykrywanie tętna. Takie rozwiązanie zdaje się być bardzo rozsądne, bo podczas treningu większość osób z pewnością i tak słucha muzyki, co pozwala upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Użyteczność słuchawek oczywiście będzie jednak zależeć przede wszystkim od jakości odtwarzanego dźwięku.

Producent na razie nie zdradził zbyt wielu szczegółów na temat urządzenia, ale niewykluczone, że dowiemy się nieco więcej na specjalnej konferencji, która zaczyna się dziś o 17:00 czasu polskiego.

Kilka miesięcy temu korzystałem z podobnego akcesorium o nazwie Jawbone UP. Ten produkt był niesamowicie awaryjny i po kilku tygodniach musiałem go zwrócić. Niemniej jednak dopóki działał byłem z niego niesamowicie zadowolony i ogólna idea lifeloggingu przypadła mi do gustu. Gadżety tego typu może i same w sobie nie zmieniają naszego życia, ale za to motywują do zwiększenia aktywności fizycznej; naprawdę ciężko jest wsiąść do autobusu ze świadomością, że przejście się na piechotę pozwoli nam pobić kolejny rekord w liczbie przebytych kroków. Mam więc nadzieję, że opaska Lifeband Touch będzie dostępna globalnie i przede wszystkim nie będzie odstraszała ceną.

Źródło: LG via Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)