LG Swift 2X - multimedia

LG Swift 2X - multimedia

LG Swift 2X P990
LG Swift 2X P990
Komórkomania.pl
05.06.2011 18:09, aktualizacja: 05.06.2011 20:09

Ostatnio prezentowaliśmy pierwsze wrażenia z testów LG Swift 2X. Teraz czas na pierwszy z minitestów smartfona dotyczący obsługi multimediów.

Muzyka

Swift 2X - odtwarzacz audio
Swift 2X - odtwarzacz audio

Dźwięk testowany na firmowych słuchawkach był przyjemny, jego głębia - dobra, a bas nieźle wyeksponowany. W modelu zastosowano wyjście jack 3,5 mm, dzięki czemu użytkownicy mogą podpiąć własne słuchawki. Nie zabrakło również głośników stereo, które umieszczone są na dolnej krawędzi.

LG Swift 2X - radio FM
LG Swift 2X - radio FM

Uzupełnieniem odtwarzacza audio jest radio FM. Działa ono po podłączeniu zestawu słuchawkowego i obsługuje RDS. Aplikacja automatycznie wyszukuje dostępne stacje radiowe, które wyświetlane są w formie listy. Wybrane stacje można także dodawać jako ulubione i mieć do nich szybki dostęp.

Wideo

W Swift 2X jest również prosty, autorski odtwarzacz wideo. Jego interfejs ogranicza się do automatycznie aktualizowanej listy dostępnych w telefonie materiałów wideo oraz prostego playera. Program obsługuje pliki DivX z napisami, materiał wideo w jakości 1080p, a także umożliwia wznawianie odtwarzania od momentu, w którym zostało ona przerwane. Filmy, nawet w jakości 1080p w DivX, na Swift 2X działają szybko i nie pojawiają się żadne przycięcia podczas oglądania czy przewijania materiału. Player obsługuje także technologię dźwięku przestrzennego 7.1, którą można wykorzystać po podłączeniu telefonu do telewizora przez HDMI.

TV

Dzięki portowi HDMI (microHDMI) smartfona da się podłączyć do telewizora. Na ekranie TV wyświetlany jest pełny obraz z telefonu. Dotyczy to zarówno interfejsu, filmów w Full HD, jak i gier. W LG Swift 2X można też korzystać z modułu DLNA.

Do obsługi DLNA służy program SmartShare. Automatycznie wyszukuje on urządzenia bezprzewodowe, do których można podłączyć telefon. Dzięki temu rozwiązaniu Swift 2X da się bezprzewodowo połączyć z kompatybilnym telewizorem i transmitować pliki w jakości 1080p. Za pomocą DLNA można także udostępniać w sieci lokalnej/telewizorze pliki audio i zdjęcia.

Przeglądarka zdjęć

Lg Swift 2X - Galeria
Lg Swift 2X - Galeria

Zdjęcia wyświetlane są według katalogów, w których się znajdują, a ich szybki podgląd możliwy jest dzięki obsłudze gestów (multitouch). W galerii, poza fotkami, wyświetlane są automatycznie także filmy oraz zdjęcia udostępnione w usłudze Google Picasa Web Album. W programie nie zabrakło także opcji udostępniania zdjęć na portale społecznościowe (Facebook, Twitter), pokazu slajdów czy prostego edytora, który umożliwia przycinanie i obracanie zdjęć.

Usługi sieciowe

LG Swift 2X opiera się na Androidzie 2.2 Froyo, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do wielu dodatkowych aplikacji multimedialnych. W zasobach Android Marketu można znaleźć m.in. różne programy do obsługi radia internetowego, jak Last.fm, TuneWiki, TuneIn czy Tuba.fm, które dają dostęp do różnych stacji internetowych z całego świata (w tym polskich, jak RMF FM, Radio Zet, Roxy FM czy stacje tematyczne Miasta Muzyki).

W sklepie są także takie aplikacje, jak SoundCloud czy Moozone. Dzięki nim użytkownicy mogą na serwer wrzucać ulubione kawałki, a potem słuchać ich w chmurze. Programy te umożliwiają także dzielenie się ulubionymi utworami ze znajomymi, ale podobnie jak radia internetowe wymagają pokaźnego pakietu danych lub korzystania z sieci WiFi.

Podsumowanie

LG Swift 2X to jeden z najbardziej multimedialnych Androidów na rynku. Dzięki układowi Tegra 2 doskonale radzi sobie z odtwarzaniem materiału wideo w Full HD, który można transmitować do telewizora przez HDMI lub DLNA. Ma także dobry odtwarzacz audio ze wsparciem dla dźwięku 7.1 oraz korektorem, a Android Market dostarcza dodatkowych aplikacji multimedialnych, które na Swift 2X działają bardzo dobrze.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)