LG Swift Plus - pierwsze wrażenia

LG Swift Plus - pierwsze wrażenia

LG Swift Plus - pierwsze wrażenia
Jakub Płaza
23.03.2011 13:30, aktualizacja: 23.03.2011 14:30

LG Swift Plus jest tanim smartfonem z systemem Android. Dzisiaj trafił w moje ręce, więc postanowiłem podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami z jego użytkowania.

Wygląd i wykonanie

Obraz

Po bokach obudowy nie ma wielu przycisków i portów. Ulokowano na nich: port micro USB, który pełni funkcję wyjścia ładowarki, wyjście słuchawkowe 3,5 mm, przycisk regulacji głośności oraz power. Na tylnej, zdejmowanej części obudowy umieszczono tylko obiektyw aparatu fotograficznego. Niestety, zabrakło lampy błyskowej.

Niewielkie wymiary obudowy sprawiają, że telefon sprawia wrażenie kompaktowego. Niestety, nie można nazwać go cienkim. Przy odrobinie szczęścia znalazłoby się miejsce na wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Obraz

Wykonanie jest na pierwszy rzut oka przyzwoite, obudowa - w całości plastikowa, nawet ekran i srebrna obwódka biegnąca dookoła. Trzeba przyznać, że jakość wykorzystanego tworzywa jest bardzo dobra. Zarówno boki, jak i tylna część urządzenia zostały zrobione z grubego, gumowanego plastiku. Dzięki niemu telefon dobrze i pewnie leży w dłoni.

Zauważyłem jednak, że obie części obudowy zostały źle spasowane. Przez chwilę zastanawiałem się, czy któryś z ząbków mocujących nie jest wyłamany. Okazało się, że nie, a luzy są spowodowane tym, że jeden z nich nie trzyma się w zagłębieniu. Bardzo możliwe, że ta niedoskonałość powstała w wyniku niewłaściwego obchodzenia się z testowanym przeze mnie egzemplarzem.

Ekran i reakcja na dotyk

LG Swift Plus wyposażono w pojemnościowy ekran o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości HVGA. Wyświetlany obraz nie jest najwyższej jakości. Czerń jest tak naprawdę szara, a piksele dobrze widoczne.

Obraz

Reakcji na dotyk daleko do doskonałości - jest po prostu mało precyzyjna. Można to odczuć podczas redagowania wiadomości oraz poruszania się po ekranach głównych i menu. Producent powinien lepiej dopracować ten element.

System operacyjny i interfejs

P500 działa pod kontrolą Androida 2.2, ale LG skorzystało z własnej nakładki. Te zagadnienia zostaną opisane szczegółowo w teście. Tutaj poświęcę im tylko kilka uwag.

Obraz

Interfejs wprowadza dwie znaczące zmiany. Pierwszą jest belka znajdująca się na samym dole ekranu głównego. Znajdują się na niej skróty do najważniejszych elementów menu: dialera, książki telefonicznej, wiadomości i przeglądarki. Kolejna modyfikacja dotyczy górnej belki z powiadomieniami. Po rozwinięciu wyświetla się kilka pożytecznych przełączników: WiFi, Bluetooth, GPS, itd. Ciekawym dodatkiem jest również aplikacja LG App Advisor, która co dwa tygodnie poleca 10 wysoko ocenianych aplikacji.

Po więcej szczegółów zapraszam do testu, który pojawi się już wkrótce.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)