Nowa nakładka LG UX 4.0 na pierwszym oficjalnym filmie

Strona głównaNowa nakładka LG UX 4.0 na pierwszym oficjalnym filmie
06.04.2015 14:47
LG UX 4.0
LG UX 4.0
Źródło zdjęć: © YouTube
Kamil Zawiślak
Kamil Zawiślak

LG jeszcze przed premierą modelu G4 zdradza wygląd i funkcjonalność swojej odświeżonej nakładki systemu Android.

Spodziewamy się, że Koreańczycy jeszcze w tym miesiącu zaprezentują następcę modelu G4. Zgodnie z zaproszeniem, które LG rozesłało do redakcji, 28 kwietnia odbędzie się wydarzenie, na którym "zobaczymy i poczujemy wspaniałość". Będzie to najpewniej LG G4.

Nowości, jakie niesie LG UX 4.0 obrazuje wideo udostępnione przez Koreańczyków na YouTubie.

Na filmie widać, że LG zamieni zakładkę Smart Bulletin na Smart Board, która będzie zawierać nie tylko wskazówki Smart Tips czy LG Health, ale też widget Kalendarza, Muzyki czy Q Remote. Okazuje się, że firma nie chce tworzyć kolejnego agregatora treści. Te nie są raczej lubiane przez użytkowników, a przynajmniej przeze mnie i jeśli to możliwe, wyłączam je.

Inną nowością jest możliwość zrobienia zdjęcia przy zablokowanym ekranie poprzez dwukrotne przyciśnięcie klawisza ściszania. Jeżeli macie de ja vu, to nic dziwnego, bo Samsung w swoim S6 funkcję włączania aparatu zaszył w przycisku Home, również poprzez dwuklik.

Koreańczycy promują też funkcję manualnych ustawień aparatu czy odświeżony kalendarz. Nowa będzie też galeria, która skupi się na zbieraniu zdjęć m. in. we wspomnienia. Zaraz, zaraz... już to gdzieś widziałem, czyżby w smartfonach HTC i nakładce Sense? Przynajmniej wygląd galerii jest bliźniaczy do tworu Tajwańczyków.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ogólna stylistyka została utrzymana w podobnym tonie do modelu G3. To dobrze, bo nakładka LG UX 3.0 wywołała pozytywne odczucia i nie ma większego sensu, aby mocno przebudowywać coś, co wygląda dobrze. Przykład LG UX 4.0 mieliśmy już przy okazji wycieku pierwszych zdjęć prezentujących tajemniczy model Koreańczyków z rysikiem.

Źródło: SlashGear via AndroidCentral

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)