Czekasz na LG V30? Mamy dobre wieści

Czekasz na LG V30? Mamy dobre wieści

Tak może wyglądać LG V30
Tak może wyglądać LG V30
Źródło zdjęć: © twitter.com/evleaks
Miron Nurski
21.06.2017 10:49, aktualizacja: 21.06.2017 12:49

LG V20 to jeden z najciekawszych telefonów na rynku, który niestety nie jest dostępny w Europie. Z wiadomości, które nam wysyłacie, wiemy jednak, że wielu z was sprowadziło sobie V-dwudziestkę do Polski na własną rękę. Dobra wiadomość: wygląda na to, że w przypadku V30 obędzie się bez kombinowania.

LG V30 pojawi się w Europie?

Jak twierdzi serwis etnews, LG V30 zostanie zaprezentowany podczas targów IFA 2017, które startują 1 września. Znamienne jest to, że wspomniane wydarzenie odbywa się w Berlinie.

LG raczej nie organizowałoby premiery w Europie, gdyby nie planowało wprowadzić nowego telefonu na tutejsze rynki. Już wcześniej udało mi się zresztą dowiedzieć, że pojawienie się V30 na Starym Kontynencie jest wysoce prawdopodobne. Berlińska premiera zdaje się to potwierdzać.

O samym LG V30 wiadomo na razie nie wiele

Przed kilkoma tygodniami do sieci wyciekły koncepcyjne grafiki, które przedstawiają jeden z pomysłów na wygląd nowego telefonu. Zakładał on użycie drugiego ekranu, który byłby wysuwany spod panelu głównego. Pomysł oryginalny, ale nie wiadomo, czy LG zdecyduje się na jego wykorzystanie.

Tak może wyglądać LG V30
Tak może wyglądać LG V30© twitter.com/evleaks

Bardziej prawdopodobny zdaje się być wygląd z jednego ze szkiców patentowych. Według niego telefon miałby mieć wąskie ramki otaczające ekran. Jego górna część miałaby być rozdzielona wycięciem na kamerkę i sensory i wyświetlać dodatkowe treści, takie jak skróty do aplikacji.

Wygląd smartfona opatentowany przez LG
Wygląd smartfona opatentowany przez LG

Byłoby to naturalne rozwinięcie pomysły znanego z LG V10 czy LG V20, które mają ekraniki pomocnicze nad panelami głównymi. Przesunięcie wycięcia na środek i umieszczenia tam nie tylko kamerki, ale i głośnika, pozwoliłoby jeszcze bardziej pomniejszyć ramki.

LG V20 ma dodatkowy wyświetlacz nad ekranem głównym
LG V20 ma dodatkowy wyświetlacz nad ekranem głównym

Sporo mówi się o tym, że smartfon będzie miał ekran OLED, Snapdragona 835, 6 GB RAM-u oraz podwójny aparat nie tylko z tyłu, ale i z przodu. Pod względem wyposażenia telefon może zatem wypaść znacznie lepiej niż LG G6.

Tak czy inaczej, do premiery LG V30 prawdopodobnie zostały jeszcze ponad dwa miesiące, więc na konkretne i wiarygodne przecieki jeszcze trochę poczekamy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)