LG Velvet zapowiedziany. To początek nowej strategii

LG Velvet - fanowska wizualizacja na podstawie przecieków
LG Velvet - fanowska wizualizacja na podstawie przecieków
Źródło zdjęć: © twitter.com/UniverseIce
Miron Nurski

13.04.2020 10:56, aktual.: 13.04.2020 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG uchyliło kolejnego rąbka tajemnicy na temat swoich przyszłych planów.

Przypomnę, że według dotychczasowych przecieków, LG chce się pożegnać z flagową serią G. Koreańczycy pokazali ponadto szkice przedstawiające wygląd jednego z nadchodzących smartfonów. Teraz dokładają do tego kolejne szczegóły.

LG Velvet będzie pierwszym owocem nowej strategii

Zdaniem LG, w dzisiejszych czasach smartfony są coraz bardziej do siebie podobne (z czym ciężko się nie zgodzić). Jego urządzenia mają być inne.

LG Velvet ma się wyróżniać "deszczowym aparatem" (obiektywy ułożone od największego do najmniejszego), symetrycznymi krzywiznami oraz gładką obudową, która będzie ponoć ładna i przyjemna w dotyku.

Nazwy zamiast oznaczeń

Nowa strategia zakłada także zmiany w nomenklaturze. Przez kilka ostatnich lat LG - wzorem wielu konkurentów - stosowało proste oznaczenia alfanumeryczne. Portfolio firmy obejmuje takie serie jak LG G, LG V, LGQ czy LG K.

LG zapowiada jednak, że od teraz ma zamiar stosować wymowne nazwy, które będą podkreślać kluczowe cechy smartfonów. Velvet (ang. aksamit) ma nasuwać skojarzenia z gładkością i delikatnością.

LG Velvet - wizualizacja na podstawie szkiców

Jak wspomniałem, LG dotychczas ujawniło jedynie proste szkice zdradzające bardzo ogólnikowo wygląd nadchodzącego smartfonu. Ice universe wygrzebał bazujące na nich fanowskie wizualizacje.

Tak może wyglądać LG Velvet
Tak może wyglądać LG Velvet© twitter.com/UniverseIce

Pamiętajcie, że to tylko nieoficjalny projekt, więc ostatecznie smartfon może wyglądać inaczej. Niemniej czuć potencjał na stworzenie czegoś, co faktycznie będzie wyróżniać się z tłumu.

Według przecieków, pierwszy z nowych smartfonów miałby ujrzeć światło dzienne 15 maja, ale informacje te nie zostały jeszcze przez LG potwierdzone.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)