LG X - poznaliśmy nazwy kolejnych modeli. Czym Koreańczycy mogą nas zaskoczyć?

LG X Cam
LG X Cam
Źródło zdjęć: © lg
Mateusz Żołyniak

26.04.2016 11:28, aktual.: 26.04.2016 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG zaprezentowało już dwa "wyspecjalizowane" smartfony z nowej serii X. Firma cały czas pracuje jednak nad kolejnymi urządzeniami, które będą oferować wybrane funkcje znane z dużo droższych modeli. Poznaliśmy właśnie prawdopodobne nazwy czterech kolejnych przedstawicieli linii X.

X Cam i X screen to dopiero początek

Przed targami Mobile World Congress 2016 firma LG zapowiedziała nową linię smartfonów, które można określić mianem "wyspecjalizowanych". Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta - każdy z nich ma oferować jedną funkcję znaną z dużo droższych, flagowych produktów.

LG X screen to sprzęt dodatkowym ekranikiem na przednim panelu, który pojawił się w modelu V10. LG X cam to z kolei urządzenie z podwójnym aparatem wzorowanym na rozwiązaniu z flagowego G5. Na tym jednak się nie skończy.

Już jakiś czas temu @evleaks ujawnił nazwy czterech kolejnych modeli serii, które mają pojawić się w przyszłości. Poszczególne urządzenia, o czym wspominał już Miron, mają charakteryzować się:

  • X max - dużym ekranem;
  • X speed - wydajnym układem;
  • X power - pojemną baterią;
  • X style - charakterystycznym designem.

Dochodzą cztery kolejne nazwy

Teraz LG na rynku koreańskim postanowiło zastrzec nazwy kolejnych urządzeń z serii X. Na chwilę obecną nie wiadomo nic o ich specyfikacji, a nazwy nie są tak jednoznaczne, jak w przypadku poprzedniej czwórki. Mimo to można zgadywać, że urządzenia będą cechować się:

  • X Skin - wymiennymi obudowami, ich fragmentami (np. pokrywami) albo zestawem dodatkowych pokrowców, które umożliwią personalizację urządzenia;
  • X Slim - smukłą konstrukcją o niewielkiej grubości;
  • X Suit - elegancką obudową lub zestawem dodatkowych akcesoriów;
  • X Classic - obudową nawiązującą do starszych urządzeń LG (?);

Może okazać się również, że powyższe nazwy odnoszą się nie do smartfonów a akcesoriów, które przygotowano z myślą o serii X. Sensowna wydaje się opcja, że są to różne wersje etui lub wymienne obudowy dla nowych modeli LG.

Powiew świeżości na niskich półkach

Jedni uważają, że modele X cam i X screen to świetny wybór dla entuzjastów nowych technologii, którzy mają ograniczony budżet. Inni - jak Miron - nie wierzą w sukces linii X, gdyż uważają, że docenią ją tylko ci użytkownicy, którzy naprawdę wiedzą czego chcą. Ja patrzę na to w nieco inny sposób.

Modele X cam i X screen to urządzenia wnoszące powiew świeżości w niższym segmencie rynku. W przeciwieństwie choćby do serii K czy całej masy tanich chińczyków, nie są one urządzeniami nijakimi i mają cechy, którymi wyróżniają się spośród masy podobnych rozwiązań. I z tego przede wszystkim powinniśmy się cieszyć. Czekam więc z niecierpliwością na koleje propozycje z serii X i liczę, że LG jeszcze nieraz uda się nimi pozytywnie zaskoczyć.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)