LG zapowiada nowe wzornictwo smartfonów i deszczowy aparat. Powrót serii Chocolate zdaje się być przesądzony

LG zapowiada nowe wzornictwo smartfonów i deszczowy aparat. Powrót serii Chocolate zdaje się być przesądzony

Szkic zdradzający wygląd nadchodzącego smartfonu LG
Szkic zdradzający wygląd nadchodzącego smartfonu LG
Miron Nurski
09.04.2020 10:53, aktualizacja: 09.04.2020 12:53

Nadchodzą ważne zmiany w smartfonowym portfolio LG. To już oficjalne.

Przed kilkoma dniami pojawiły się wieści, że LG zamierza uśmiercić flagową linię G, a zamiast tego przywrócić do życia nieco zapomnianą już serię Chocolate. Producent zdaje się to potwierdzać.

Nadchodzi smartfon LG z nowym językiem projektowania i "deszczowym aparatem"

W komunikacie prasowym LG słusznie zauważa, że jeśli chodzi o wzornictwo smartfonów, aktualnym trendem jest ukrywanie aparatów w prostokątnych wysepkach. Koreańczycy mają nieco inny pomysł, który nazywają "Raindrop".

W kolejnym smartfonie trzy obiektywy oraz dioda doświetlająca mają być umieszczone w rogu obudowy w kolejności od największego do najmniejszego. Nie będą przy tym otoczone żadną wysepką. Zdaniem projektantów, taki układ nasuwa skojarzenia ze spadającymi kroplami deszczu - stąd wspomniana nazwa.

Tak ma wyglądać tylny panel nadchodzącego smartfonu LG
Tak ma wyglądać tylny panel nadchodzącego smartfonu LG

Co ciekawe, wystawać ponad obudowę ma jedynie obiektyw aparatu głównego. Pozostałe będą skryte pod taflą szkła, dzięki czemu smartfon ma być bardziej elegancki i przyjemniejszy w dotyku.

3D Arc Design, czyli symetryczne krzywizny

Szkło pokrywające przedni i tylny panel ma być zakrzywione w dokładnie takim samym stopniu.

Na całej obudowie wszystkie krawędzie i kąty mają być mniej ostre niż we wcześniejszych modelach, co także ma zapewnić pewniejszy chwyt i ładniejszy wygląd.

Powrót serii LG Chocolate zdaje się być pewny

Wprawdzie producent nie mówi o tym wprost, ale Cha Yong-duk - szef działu odpowiedzialnego za projektowanie urządzeń - zapowiada, że "nadchodzący smartfon będzie czerpał z bogatej historii klasycznego wzornictwa LG, które zawsze było charakterystyczne od pierwszego dotknięcia".

Słowa te zdają się idealnie pasować do serii Chocolate. Przypomnę, że pod nazwą tą kryje się rozwijana w latach 2005–2009 linia telefonów premium, które wyróżniały się nietypowym wzornictwem. Seria cieszyła się dużą popularnością, zwłaszcza w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych. Jednym z jej najbardziej znanych reprezentantów był LG BL40 New Chocolate.

LG nie zdradza, kiedy nowy smartfon ujrzy światło dzienne. Zapowiada jednak, że będzie on zwiastunem zmian, które w przyszłości obejmą wszystkie smartfony firmy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)