LG zaprezentuje własny zegarek, okulary i tablet już we wrześniu?

LG Watch Phone (fot. cnet.com)
LG Watch Phone (fot. cnet.com)
Miron Nurski

23.07.2013 15:00, aktual.: 23.07.2013 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ciągu kilku ostatnich tygodni LG zarejestrowało wiele wymownych znaków towarowych. Można na ich podstawie wnioskować, że koncern szykuje się do wprowadzenia na rynek kilku interesujących gadżetów.

Pierwszy znak towarowy to G Watch, który został zarejestrowany w kategoriach telefony komórkowe oraz zegarki. Nietrudno się domyślić, że chodzi po prostu o inteligentny zegarek, który z pewnością będzie konkurencją dla niezapowiedzianego jeszcze iWatcha. Nie będzie to zresztą pierwszy tego typu gadżet Koreańczyków, bo urządzenie o nazwie LG Watch Phone pojawiło się już w 2009 roku.

[solr id="komorkomania-pl-152378" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4095,google-pracuje-nad-wlasnym-zegarkiem" _mphoto="google-time-152378-270x1-43d8e3c.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4105[/block]

Kolejna zarejestrowana nazwa to G Glass, a wniosek jej dotyczący obejmuje kategorie telefony komórkowe oraz okulary. Również w tym wypadku sprawa jest oczywista: południowokoreański gigant opracowuje własną odpowiedź na okulary Google Glass.

LG wkrótce powinno zaprezentować także swój kolejny tablet, na co może wskazywać znak towarowy G Pad. Oczywiście może odnosić się to także do gamepadów (podobne akcesorium pokazał już Samsung wraz z Galaxy S4). G Band z kolei to prawdopodobnie nazwa jakiejś elektronicznej opaski. Zagadką pozostaje jedynie nazwa G Hub - może bowiem dotyczyć zarówno usługi podobnej do Samsung Hub, jak i jakiegoś nowego gadżetu.

fot. techkiddy.blogspot.in
fot. techkiddy.blogspot.in

Widać wyraźnie, że firma zamierza "przywłaszczyć" sobie literę "G" i wykreować wokół niej markę dla swoich kluczowych produktów i usług, podobnie jak Samsung robi to z literą "S" (Galaxy S, S Pen, S Band, S Health itp.). Już wcześniej koncern informował, że z nazw jego flagowych smartfonów wypada człon Optimus/Swift i od teraz będą to po prostu urządzenia z serii G.

W przypadku LG takie nazewnictwo może być jednak problematyczne, ponieważ z literą "G" często kojarzony jest Google (Gmail) i nawet jeśli tego typu nazwy usług wyszukiwarkowego koncernu nie są nadawane oficjalnie, to i tak przechodzą do mowy potocznej (Gtalk). Jeśli z czasem ekosystem LG się rozrośnie i obejmie obszary zajęte przez Google'a, to LG będzie miało kłopot z nomenklaturą.

[solr id="komorkomania-pl-157688" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3820,google-glass-obsluzymy-za-pomoca-mrugania" _mphoto="google-glass01-344572-13-cc70702.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4106[/block]

Kiedy możemy oczekiwać nowych produktów Koreańczyków? Źródła, na które powołuje się Techkiddy, twierdzą, że urządzenia G Glass, G Watch oraz G Pad ujrzymy na berlińskich targach IFA 2013, które startują na początku września. Nie wiadomo jednak, czy chodzi o finalne wersje produktów czy o prototypy. Druga opcja zdaje się bardziej prawdopodobna zwłaszcza w odniesieniu do okularów, nad którymi sam Google pracuje przecież od dawna.

Źródło: TechkiddyPhone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także