Life Board – unikalna aplikacja na iPada

Life Board – unikalna aplikacja na iPada

Life Board – unikalna aplikacja na iPada
Zbyszek Kowal
11.03.2011 17:31, aktualizacja: 11.03.2011 18:31

Spółka INFOR IT (należąca do Grupy INFOR PL) opracowała unikalną aplikację na iPada pod nazwą „Life Board”. Aplikacja dostępna jest w sklepie Apple'a w darmowej wersji „Light”. INFOR IT zapowiada też umieszczenie w App Store kilku gier oraz pracę nad innymi aplikacjami autorskimi.

Life Board to pierwsza tego typu polskojęzyczna aplikacja na iPad’a łącząca w sobie funkcje kalendarza, managera zadań oraz serwisu informacyjnego, skonfigurowanego według indywidualnych upodobań użytkownika  – od specjalistycznych informacji profesjonalnych z zakresu prawa, finansów i biznesu, po informacje lifestylowe.

Life Board to nasza pierwsza w pełni autorska aplikacja na iPada – mówi Adam Czeczuk, Prezes spółki INFOR IT. Jesteśmy strategicznie ukierunkowani na dostarczanie aplikacji mobilnych, a doświadczenie w tym zakresie zdobywamy od kilkunastu miesięcy. Rozpoczęliśmy od  współpracy z „Przekrojem” i stworzenia aplikacji w wersji na iPada i na tablet Samsunga. Teraz udostępniamy naszą autorską aplikację Life Board oraz  jesteśmy w trakcie opracowywania aplikacji dla „Dziennika Gazety Prawnej”. W kwietniu do App Store wstawimy też pierwsze gry na iPhone’a.

Główne moduły aplikacji to:

  • Kalendarz - pozwoli użytkownikowi zaplanować spotkania,
  • Zadania - pomogą pamiętać o ważnych terminach,
  • Notatnik - przechowa ważne dane, do których użytkownik potrzebuje mieć dostęp od ręki,
  • Treści – bieżące informacje wybrane z listy dostawców treści przez użytkownika. Aktualnie dostawcami treści są spółki INFOR Ekspert (serwisy profesjonalne z zakresu prawa, podatków i gospodarki) i Infornext.pl (Grupa Wieszjak.pl).

Każdy z modułów aplikacji jest dostępny w widoku dziennym, tygodniowym, miesięcznym oraz rocznym. Dodatkowe funkcjonalności:

  • Aktualna pogoda oraz jej prognoza na najbliższe dni
  • Przypomnienia o świętach, urodzinach i imieninach
  • Możliwość wysyłania wiadomości email oraz przeglądania stron internetowych bez konieczności wychodzenia z aplikacji
  • Konfigurowalne kanały RSS – np. aktualne kursy walut, notowania giełdowe bądź inne informacje udostępniane w formacie RSS.

Prezentację aplikacji Life Board można zobaczyć na tej stronie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)