Lifepack - idealny plecak na gadżety

Lifepack - idealny plecak na gadżety

Lifepack
Lifepack
Źródło zdjęć: © Indiegogo
Miron Nurski
05.05.2016 15:33, aktualizacja: 05.05.2016 17:33

Jeszcze kilkanaście lat temu rozglądając się za plecakiem liczył się dla mnie przede wszystkim jego wygląd oraz pojemność. Dziś priorytetem są dla mnie kieszonki i przegrody na notebooka, tablet, powerbanki i inne gadżety. Chyba właśnie znalazłem coś dla siebie.

Lifepack nazywany jest przez producenta plecakiem "zasilanym słonecznie i antykradzieżowym" i trudno o trafniejszy opis. W jego górnej części ulokowana jest wyjmowana bateria słoneczna, która - według producenta - ma pozwolić na naładowanie iPhone'a 6 nawet 12 razy. Wnioskuję z tego, że jej pojemność to jakieś 24000-27000 mAh.

Podpięty do baterii przewód wysuwany jest z dolnej części plecaka, aby użytkownik miał do niego jak najwygodniejszy dostęp.

Obraz

Powerbank może także pełnić funkcję głośnika Bluetooth.

Twórcy pomyśleli także o zabezpieczeniu przed złodziejami. Z plecaka można wysunąć przypominające rowerową kłódkę zapięcie i przypiąć go np. do stolika w kawiarni w taki sposób, aby złodziej nie tylko nie mógł ukraść plecaka, ale i dostać się do zawartości.

Zapięcie zwieńczone jest otwieraczem do butelek.

Całość jest wodoszczelna i nafaszerowana kieszonkami na gadżety. Część z nich umieszczono nawet w samych szelkach, aby słuchawki czy dokumenty można było wyciągnąć bez konieczności zdejmowania plecaka. Świetna sprawa.

Lifepack ma już na koncie dwa duże sukcesy

Plecak zadebiutował w lutym na Kickstarterze, gdzie jego twórcy w ciągu 40 dni zebrali ponad 613 000 dolarów na rozpoczęcie produkcji.

Teraz na łamach serwisu Indiegogo trwa zbiórka na drugą falę produkcyjną. Wystarczyło 8 dni, aby na konto projektu spłynęło 690 000 dolarów, co stanowi 3070 proc. wymaganej kwoty.

Popularność tego plecaka wcale mnie nie dziwi

Mając w pamięci urządzenie o nazwie Ring zazwyczaj dość sceptycznie podchodzę do start-upów i serwisów crowdfundingowych. Lifepack nie jest jednak gadżetem o kosmicznych możliwościach, lecz po prostu przemyślanym plecakiem. Wierzę, że mając w kieszeni kilkaset tysięcy dolarów, realizację pomysłu na torbę ciężko jest spieprzyć.

Lifepack - Solar Powered and Anti-Theft Backpack

Aby zdobyć jeden egzemplarz, należy wpłacić na konto projektu przynajmniej 169 dolarów, czyli równowartość 650 zł. Poważnie się nad tym zastanawiam, bo plecak ten zdaje się w pełni zaspokajać moje gadżeciarskie potrzeby.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)