Life's not Good?

Life's not Good?

LG obniża prognozy (fot. EnGadget)
LG obniża prognozy (fot. EnGadget)
Kamil Homziak
08.07.2011 08:16, aktualizacja: 08.07.2011 10:16

Wydawało się, że ostatnio LG coraz lepiej radzi sobie na rynku, głównie dzięki najnowszym smartfonom z Androidem, jak Swift 2X, Swift Black czy Swift 3D. Tymczasem firma obniżyła prognozy sprzedaży.

Wychodzi więc na to, że telefony nie sprzedają się zbyt dobrze. Koreańczycy obniżyli prognozy o 24%, co oznacza, że do końca roku zamierzają sprzedać 114 mln sztuk telefonów zamiast zapowiadanych wcześniej 150 mln. Co do samych smartfonów: ich sprzedaż ma wynieść 24 mln (a nie 30). Szacuje się, że w pierwszej połowie 2011 w ręce użytkowników trafiło ok. 10 mln smartfonów LG. To słaby wynik, biorąc pod uwagę, że Samsung tylko w drugim kwartale sprzedał prawie 20 mln.

Zapowiada się, że LG zakończy piąty kolejny kwartał ze stratą. Czyżby przełomowe smartfony, takie jak Optimus/Swift 2X czy Optimus 3D, okazały się nietrafione? Analitycy twierdzą też, że Koreańczycy niepotrzebnie tak mocno postawili na sojusz z Microsoftem. Przez to zbyt mało uwagi poświęcono raczkującemu wtedy Androidowi, na czym skorzystali Samsung i HTC, notujący raczej wzrost sprzedaży.

Źródło: PhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)