Limity nas nie interesują!

Limity nas nie interesują!

Limity nas nie interesują!
Redakcja Komórkomanii
15.05.2017 11:26, aktualizacja: 31.05.2017 16:36

Współczesna młodzież nie pamięta już zmagań starszego pokolenia z limitami i horrendalnymi stawkami za minutę połączenia. Trzeba się było nieźle nagimnastykować, by jak najzwięźlej przekazać informacje i nie okupywać każdego rachunku słonymi łzami. Teraz możemy mieć nie tylko nielimitowane rozmowy, ale również nie musimy wiązać się z żadnym operatorem długą umową. Co możemy wybrać?

Przyszło nowe, czyli Nju mobile

Nju mobile to marka, którą na polski rynek wprowadził w 2013 roku Orange. Zamysłem nowej mobile’owej marki miało być maksymalne uproszczenie wszystkiego, co wiąże się z opłatami za korzystanie z telefonów komórkowych. Zamiast powszechnie stosowanego w określaniu cen „od” – Nju mobile wprowadził „do”. Co to oznacza w praktyce? Wszystkie cenniki Nju mobile zawierają maksymalną cenę, jaką zapłacimy w ramach danej usługi miesięcznie lub dziennie, czyli „nie zapłacimy więcej niż…”. Konsekwencją tak skonstruowanej oferty powinna być sytuacja, w której korzystając mniej – płacimy mniej. Czy tak właśnie jest?

Nielimitowane rozmowy w praktyce

Obecnie możemy wybrać jedną z czterech podstawowych opcji: dwie z nich określają maksymalny koszt miesięczny (max. 29 zł lub max. 19 zł), a dwie – maksymalny koszt dzienny (max. 0,99 zł lub max. 1,20 zł). W każdej taryfie cennik jest taki sam i to bez względu na to, czy zdecydujemy się na ofertę na kartę, czy na abonament: minuta połączenia kosztuje 19 groszy, za SMS zapłacimy 9 groszy, a za MMS 19 groszy. Na czym więc polegają tytułowe rozmowy nielimitowane? Na tym, że wszelkie opłaty przestają być naliczane w momencie, gdy łączny koszt zrealizowanych połączeń osiąga pułap ceny maksymalnej – licznik kosztów po prostu zatrzymuje się na tej kwocie. Osoby chcące mieć pełną kontrolę nad rachunkami sięgają najczęściej po ofertę na kartę. Co na chwilę obecną ma im do zaproponowania Nju mobile?

Oto szczegóły oferty na kartę w Nju mobile:

  • „wszystko komórkowe miesięcznie” – to nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi, nielimitowane SMSy i MMSy oraz 10 GB Internetu za max. 29 zł miesięcznie; do usługi można dokupić pakiet rozmów z numerami stacjonarnymi za max. 10 zł miesięcznie; wyżej wymienione kwoty nie są pobierane z góry – płacimy wyłącznie za to, co wykorzystamy;
  • „miesio 19 – wszystko elastyczni miesięcznie” – to nielimitowane rozmowy komórkowe za max. 19 zł miesięcznie; w ramach tej usługi możemy skorzystać z pakietów dodatkowych na: nielimitowane rozmowy stacjonarne (max. 10 zł), nielimitowane SMSy i MMSy (max. 9 zł), 3 GB Internetu (max. 19 zł); wyżej wymienione kwoty nie są pobierane z góry – płacimy wyłącznie za to, co wykorzystamy;
  • „do komórkowych dziennie” – to nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi za max. 0,99 zł dziennie; kwota 0,99 zł nie jest pobierana z góry – płacimy wyłącznie za to, co wykorzystamy; z usługi mogą skorzystać nowi i obecni klienci Nju mobile (jednorazowy koszt aktywacji usługi wynosi 6 zł);
  • „wszystko komórkowe dziennie” – to nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi, SMSy i MMSy oraz 250 MB Internetu za max. 1,20 zł dziennie; kwota 1,20 zł nie jest pobierana z góry – płacimy wyłącznie za to, co wykorzystamy; z usługi mogą skorzystać nowi i obecni klienci Nju mobile (jednorazowy koszt aktywacji usługi wynosi 6 zł).

Ogromną zaletą wyżej wymienionych usług jest fakt, że w dowolnym momencie możemy zmienić zdanie i bez problemów wyłączyć jedną i włączyć drugą. Szczegółowe informacje, regulaminy oraz formularze znajdziemy tutaj: http://www.njumobile.pl/oferta/nju-na-karte.

Plusy i minusy

Nielimitowane rozmowy w usługach Nju mobile to nowa jakość na rynku usług telefonicznych na kartę. Osoby, które zdecydują się na posiadanie numeru telefonu na kartę w tej właśnie sieci nie będą musiały przeliczać każdej rozmowy na złotówki, ani martwić się, czy wystarczy im środków na koncie. To nowatorskie podejście do systemu pre-paid – proste i klarowne, angażujące osobę korzystającą z systemu w sposób minimalny (bez konieczności pamiętania o włączaniu pakietów – usługa działa po włączeniu przez cały czas, do momentu, w którym zdecydujemy się na jej ewentualną zmianę). Dużym plusem jest oczywiście fakt, że minimalna wysokość faktury jest… naprawdę minimalna – przygodę z Nju mobile na kartę można zacząć już od max. 19 zł za miesiąc (kwota może być niższa, jeżeli korzystamy z telefonu sporadycznie). Pozytywnie oceniane są równie umowy i regulaminy – są łatwe do zrozumienia i zwięzłe. Czy usługi Nju mobile mają jakieś minusy? Dość wysoka jest stawka za połączenie z konsultantem z BOK-u – naliczane jest 19 groszy za każdą minutę połączenia, przy czym maksymalnie do kwoty 5 złotych (to sporo biorąc pod uwagę, że u konkurencji najczęściej połączenie z biurem obsługi klienta jest darmowe). Minusem może być również brak możliwości skorzystania z ofert z telefonami – Nju mobile w ogóle nie prowadzi sprzedaży telefonów.

Nielimitowane rozmowy to obecnie standard. Od nas zależy ile za ten standard zapłacimy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)