Lingoal – przeglądarka do nauki angielskiego

Lingoal – przeglądarka do nauki angielskiego
Zbyszek Kowal

17.08.2012 07:09, aktual.: 17.08.2012 09:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy przeglądając anglojęzyczne strony internetowe, chciałbyś móc dotknąć każdego nieznanego słówka, żeby zobaczyć jego tłumaczenie, posłuchać wymowy oraz zapisać do późniejszego powtórzenia? Wszystko to stało się możliwe za sprawą Lingoal – nowej aplikacji do nauki angielskiego na urządzenia z systemem iOS, której twórcą jest firma Brainglass.

Czy przeglądając anglojęzyczne strony internetowe, chciałbyś móc dotknąć każdego nieznanego słówka, żeby zobaczyć jego tłumaczenie, posłuchać wymowy oraz zapisać do późniejszego powtórzenia? Wszystko to stało się możliwe za sprawą Lingoal – nowej aplikacji do nauki angielskiego na urządzenia z systemem iOS, której twórcą jest firma Brainglass.

Lingoal to przeglądarka internetowa, którą wyposażono w zaawansowane funkcje do nauki angielskiego. Korzystanie z Lingoal rozpoczyna się od wyboru poziomu angielskiego, na jakim naszym zdaniem jesteśmy. Następnie możemy kliknąć w któryś z linków prowadzących na strony WWW, które zasugerowali inni użytkownicy na tym samym poziomie nauki angielskiego. Możemy też samodzielnie wpisać dowolny adres anglojęzycznej strony WWW i zacząć na niej naukę.

Obraz

Nauka rozpoczyna się od poziomu "Rozumiem", po którego przejściu jesteśmy w stanie swobodnie rozpoznawać nowe słowa w tekście i w wypowiedziach. Wykonanie ćwiczeń z kolejnego poziomu - "Używam" - gwarantuje, że będziemy potrafili korzystać z nowych słów podczas pisania lub mówienia po angielsku. Najwyższy poziom nauki to "Literuję", umożliwiający naukę pisowni słów. Ćwiczenia na wszystkich poziomach wykorzystują efektywną metodę fiszek.

Moduł Nauki cały czas monitoruje postęp zapamiętania nowych słówek i na tej podstawie określa harmonogram ich powtórek. Można też wyznaczać sobie cele w nauce angielskiego – np. opanowanie 250 nowych słów w ciągu 10 dni. Osiągnięcie tego celu wspomaga dostępna w aplikacji funkcja trenera, który motywuje do nauki.

Interfejs aplikacji już wkrótce zostanie udostępniony w języku polskim. Umożliwi to łatwe korzystanie z programu wszystkim polskim użytkownikom, którzy chcą za pomocą Lingoal uczyć się angielskiego.

Z Lingoal możemy korzystać za darmo – wystarczy założyć w programie konto lub zalogować się do aplikacji przy użyciu loginu i hasła z Facebooka. Będziemy wówczas mogli bez ograniczeń korzystać z tłumaczeń, a także zachować do Modułu Nauki 20 słówek. Jeśli osiągniemy ten limit, możemy usunąć wcześniej zapisane linki do stron i skojarzone z nimi słowa, aby nadal korzystać z aplikacji za darmo. Bez limitów można używać wersji premium. Kosztuje to 4,99 euro na miesiąc, 9,99 euro na pół roku lub 29,99 euro na rok.

Wersja na urządzenia z systemem iOS od wersji 4.0 jest dostępna w App Store. Aplikacja oferuje tłumaczenie z angielskiego na 16 języków. Poza polskim są to: arabski, chiński (uproszczony i tradycyjny), francuski, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, malajski, niemiecki, portugalski, rosyjski, turecki, ukraiński i włoski. Lingoal nie działa poprawnie na stronach internetowych, które wykorzystują m.in. technologię Flash lub AJAX. Ograniczenia te mają zostać usunięte w kolejnych wersjach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)