Lista kompatybilności konkretnych funkcji iOS‑a 6 z wybranymi urządzeniami

Lista kompatybilności konkretnych funkcji iOS-a 6 z wybranymi urządzeniami
Krystian Bezdzietny

13.06.2012 09:08, aktual.: 13.06.2012 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że oprogramowanie iOS 6 zostanie udostępnione większości użytkownikom iUrządzeń, to jednak nie wszyscy będą mogli korzystać z takiego samego pakietu funkcji. iOS 6 dla urządzeń starszych będzie okrojony z pewnych nowości zaprezentowanych dwa dni temu na konferencji. O jakich funkcjach mowa?

Mimo że oprogramowanie iOS 6 zostanie udostępnione większości użytkownikom iUrządzeń, to jednak nie wszyscy będą mogli korzystać z takiego samego pakietu funkcji. iOS 6 dla urządzeń starszych będzie okrojony z pewnych nowości zaprezentowanych dwa dni temu na konferencji. O jakich funkcjach mowa?

Oto tłumaczenie oficjalnej listy zamieszczonej na stronie Apple'a:

  • Niektóre funkcje mogą być niedostępne w pewnych krajach lub miejscach. Flyover i nawigacja Krok po kroku będą dostępne wyłącznie w iPhonie 4S, iPadzie 2 i nowszych urządzeniach. Mogą być naliczane dodatkowe opłaty za Internet.
  • Siri będzie dostępna wyłącznie w iPhonie 4S oraz iPadzie 3. generacji i będzie wymagała dostępu do Internetu. Siri może nie być dostępna we wszystkich językach lub miejscach, a jej funkcje mogą zależeć od lokalizacji. Mogą być naliczane dodatkowe opłaty za Internet.
  • Funkcja Shared Photo Streams wymaga iOS-a 6 na iPhonie 4 (lub nowszym), iPadzie 2 (lub nowszym) i komputera Mac z systemem OS X Mountain Lion. Wymagana jest możliwie najnowsza wersja przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do zdjęć w Sieci.
  • FaceTime przez sieć komórkową wymaga iPhone'a 4S lub iPada przynajmniej 3. generacji, z możliwością dostępu do sieci komórkowej. Operator może naliczać dodatkowe opłaty. Funkcja FaceTime będzie niedostępna w wybranych krajach.
  • Listy VIP i flagowanie wiadomości będą dostępne na iPhonie 4 (lub nowszym) oraz iPadzie 2 (lub nowszym).
  • Funkcja Offline Reading List będzie dostępna na iPhonie 4 (lub nowszym) oraz iPadzie 2 (lub nowszym).
  • Funkcje związane z ułatwieniem dostępu dla niedosłyszących wymagają iPhone'a 4S.
  • Find my Friends oraz Find My iPhone pozwalają lokalizować urządzenia iOS tylko wtedy, gdy są one podłączone do Sieci Wi-Fi lub korzystają z sieci komórkowej. Funkcja niedostępna w wybranych krajach.

Jak nietrudno zauważyć, iPhone 3GS, mimo że zostanie zaktualizowany do iOS-a 6, będzie okrojony z wielu bardzo istotnych funkcji.

Powyższa lista, w miarę udostępniania kolejnych wersji testowych oprogramowania iOS 6, może się zmienić, jednak jest to raczej mało prawdopodobne. Gdy z czasem, po oficjalnej premierze iOS-a 6 wybrane funkcje niedostępne dla starszych urządzeń okażą się naprawdę przełomowe i nie pojawią się problemy sprzętowe, to można liczyć na to, że prędzej czy później deweloperzy z Cydii zaczną transportować zbanowane przez Apple'a funkcje dla starszych urządzeń.

Źródło: Apple

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)