Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal

Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal

Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal
Zbigniew Kowal
18.09.2014 17:06, aktualizacja: 18.09.2014 19:06

Nowy iOS wprowadzi nieco zamieszania do App Store’a. Wielu developerów w najbliższych dniach będzie aktualizować swoje aplikacje, aby wykorzystać nowe funkcje „ósemki”. Z punktu widzenia graczy, najbardziej widoczne będzie wsparcie dla technologii Metal. W rozwinięciu znajdziecie listę darmowych gier, które już przeszły stosowny lifting.

Czym jest Metal? To nowa technologia graficzna dla twórców gier, pozwalająca wprowadzić na urządzenia mobilne gry 3D w jakości znanej z konsol. Sama definicja jest trochę naciągana, ale prawdą jest że po aktualizacji komponentów SpriteKit oraz SceneKit wygląd wielu gier ulegnie widocznej poprawie. Usprawnienia obejmą również komunikację pomiędzy iOS 8 oraz chipem A7 lub A8, dzięki czemu gry będą działać płynniej.

Jeżeli macie iPhone’a 5S lub jakimś cudem weszliście w posiadanie „szóstki”, to poniższa lista zaktualizowanych gier jest zdecydowanie dla Was. Pamiętajcie, że na waszych urządzeniach musi być zainstalowany iOS 8, w przeciwnym razie nie zaobserwujecie żadnych zmian. Tytuły aplikacji dla waszej wygody podlinkowałem do sklepu Apple’a.

Wyścigi Gameloftu już przed aktualizacja mogły poszczycić się jedną z najlepszych grafik w App Store. Wykorzystanie technologii Metal to naturalny proces dla tej aplikacji.

Obraz

W tej grze gracz wciela się w postać tytułowego Pana Kraba, który musi uratować swoje dzieci przed okrutnym losem. Prosta i całkiem fajnie wyglądająca platformówka dla całej rodziny.

Aplikację tę trudno nazwać grą. Epic Zen Garden to swoiste demo, ukazujące moc silnika Unreal Engine 4 na iOS 8. Wygląda fantastycznie.

Obraz

Gry wyścigowe z pewnością wykorzystają najlepiej dobrodziejstwa technologii Metal. W tym przypadku podkreślono komiksowy klimat gry oraz podkręcono dynamikę zabawy.

Obraz

Wspierana przez twórców Angry Birds ekipa Midoki stworzyła piracką strategię na wzór popularnego Clash of Clans. Technologia Metal widoczna w szczególności przy animacjach wody.

Oczywiście z każdą kolejna godziną w App Store będą pojawiać się kolejne aktualizacje najpopularniejszych gier i aplikacji. Sprawdźcie zatem czy wasze ulubione tytuły otrzymały już wsparcie dla technologii Metal. Miłego grania!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)