Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal

Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal
18.09.2014 17:06
Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Nowy iOS wprowadzi nieco zamieszania do App Store’a. Wielu developerów w najbliższych dniach będzie aktualizować swoje aplikacje, aby wykorzystać nowe funkcje „ósemki”. Z punktu widzenia graczy, najbardziej widoczne będzie wsparcie dla technologii Metal. W rozwinięciu znajdziecie listę darmowych gier, które już przeszły stosowny lifting.

Czym jest Metal? To nowa technologia graficzna dla twórców gier, pozwalająca wprowadzić na urządzenia mobilne gry 3D w jakości znanej z konsol. Sama definicja jest trochę naciągana, ale prawdą jest że po aktualizacji komponentów SpriteKit oraz SceneKit wygląd wielu gier ulegnie widocznej poprawie. Usprawnienia obejmą również komunikację pomiędzy iOS 8 oraz chipem A7 lub A8, dzięki czemu gry będą działać płynniej.

Jeżeli macie iPhone’a 5S lub jakimś cudem weszliście w posiadanie „szóstki”, to poniższa lista zaktualizowanych gier jest zdecydowanie dla Was. Pamiętajcie, że na waszych urządzeniach musi być zainstalowany iOS 8, w przeciwnym razie nie zaobserwujecie żadnych zmian. Tytuły aplikacji dla waszej wygody podlinkowałem do sklepu Apple’a.

Wyścigi Gameloftu już przed aktualizacja mogły poszczycić się jedną z najlepszych grafik w App Store. Wykorzystanie technologii Metal to naturalny proces dla tej aplikacji.

412087153737597862

W tej grze gracz wciela się w postać tytułowego Pana Kraba, który musi uratować swoje dzieci przed okrutnym losem. Prosta i całkiem fajnie wyglądająca platformówka dla całej rodziny.

Aplikację tę trudno nazwać grą. Epic Zen Garden to swoiste demo, ukazujące moc silnika Unreal Engine 4 na iOS 8. Wygląda fantastycznie.

412087153737925542

Gry wyścigowe z pewnością wykorzystają najlepiej dobrodziejstwa technologii Metal. W tym przypadku podkreślono komiksowy klimat gry oraz podkręcono dynamikę zabawy.

412087153738122150

Wspierana przez twórców Angry Birds ekipa Midoki stworzyła piracką strategię na wzór popularnego Clash of Clans. Technologia Metal widoczna w szczególności przy animacjach wody.

Oczywiście z każdą kolejna godziną w App Store będą pojawiać się kolejne aktualizacje najpopularniejszych gier i aplikacji. Sprawdźcie zatem czy wasze ulubione tytuły otrzymały już wsparcie dla technologii Metal. Miłego grania!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)