LockMessages - jeszcze więcej prywatności w przypadku SMS‑ów na iOS

LockMessages - jeszcze więcej prywatności w przypadku SMS-ów na iOS
Krystian Bezdzietny

27.10.2011 10:00, aktual.: 27.10.2011 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oprogramowanie iPhone'a pozwala określić, aby powiadomienia o nowej wiadomości nie zawierały tekstu SMS-a, jednak opcji z ukryciem nadawcy już nie ma. A szkoda, bo w wielu przypadkach takie rozwiązanie okazałoby się zbawienne. Z tego powodu stworzono aplikację LockMessages, która m.in. taką opcję do systemu Apple'a dodaje.

Po zainstalowaniu tej pozycji otrzymasz dwie dodatkowe funkcje pozwalające zachować więcej prywatności w przypadku SMS-ów na iPhonie. Pierwsza z nich to określenie domyślnego nadawcy oraz ewentualnie domyślnego tekstu wiadomości (jeżeli wyświetlanie tekstu wiadomości jest włączone), które będą pokazywane w przypadku każdej otrzymanej wiadomości.

Drugim atutem LockMessages jest możliwość ochrony aplikacji Wiadomości specjalnym PIN-em. W ustawieniach LockMessages określasz PIN, po czym, gdy otrzymasz wiadomość i ktoś zechce ją odczytać, pojawi się prośba o podanie hasła. Choć nie jest to w żaden sposób odkrywcza funkcja, ponieważ już wcześniej istniały narzędzia blokujące hasłem dostęp do wybranych aplikacji, to mimo wszystko dobrze się w nią zaopatrzyć.

Aplikacja LockMessages dostępna jest dla wszystkich użytkowników odblokowanego iOS 5 czy iOS 4. Do pobrania z Cydia Store za 0,99 dolara. Naprawdę polecam opisywaną aplikację zainstalować, zważywszy na to, że kosztuje ona grosze.

Źródło: cydiahelp

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)