Lookout ostrzega przed następcą DroidDreama w Markecie

Lookout ostrzega przed następcą DroidDreama w Markecie
Krystian Bezdzietny

12.07.2011 12:00, aktual.: 12.07.2011 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Lookout, specjalizująca się w kwestii wirusowej odsłony Internetu, przekazuje nam kolejną porcję niezadowalających informacji, a przynajmniej dla użytkowników Androida. Jak donoszą specjaliści z Lookout, w Markecie grasuje kolejny wirus typu malware.

Na podstawie wnikliwych analiz ustalono, że jest to wirus tzw. DroidDream Lite, czyli kolega dobrze znanego nam DroidDreama, który miał swoje pięć minut na naszym blogu. Jednak tym razem nie rozprzestrzenia się on w Markecie jako "XX Nude Japanese Squid Girls” i tym podobne, a jako Quick FallDown, Scientific Calculator, Bubble Buster czy Best Compass & Leveler, co bardzo szybko pozwoli zmylić użytkownika. Co ciekawe, wymienione przeze mnie tytuły w Markecie zostały pobrane przez użytkowników na całym świecie w ilościach od 1000 do 5000 pobrań, więc wirus bez najmniejszych problemów przenika kolejne urządzenia.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że za udostępnianie zainfekowanych aplikacji, zarówno podczas świetności DroidDreama, jak i teraz w Markecie odpowiedzialny jest ten sam deweloper - Mobinet. Najwyraźniej jest bardzo zdeterminowany w tym co robi. Tylko po co?

Źródło: Phandroid

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)