LookTel: smartfon zamiast psa przewodnika [wideo]

Fot. na licencji Creative Commons; Flickr.com/by Zevotron
Fot. na licencji Creative Commons; Flickr.com/by Zevotron
Paweł Żmuda

31.03.2010 12:49, aktual.: 31.03.2010 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na odzień wykorzystujemy aparat w naszym smartfonie do wykonywania zdjęć ładnych samochodów i kobiet, wyszukiwania treści w Sieci Web oraz do korzystania z dobrodziejstw rozszerzonej rzeczywistości. Zapominając o tym, że obok nas egzystują osoby, które nie mogą cieszyć się obrazami widzianymi przez nasze oczy warto zapoznać się z oprogramowaniem przygotowanym przez firmę LookTel. Popatrzmy jak najprostszy smartfon może pomóc osobom niewidomym. By przywrócić chociaż namiastkę wzroku wystarczy prosta aplikacja. Całość prezentuje się oszałamiająco.

Podobne oprogramowanie nie jest może nowością na komórkowym rynku, jednak aplikacja której demo możecie zobaczyć na poniższym filmie działa niezwykle sprawnie i umożliwia identyfikację namierzonych obiektów niemalże w czasie rzeczywistym.

Z punktu widzenia osoby obdarzonej w pełni sprawnym wzrokiem mogę powiedzieć, że obsługa programu przygotowanego przez LookTel jest niezwykle prosta i intuicyjna. Nie wiadomo jak radzą sobie z nim ludzie pozbawieni wzroku, jednak wszystkiego można się przecież nauczyć. Wygląda na to, że smartfony mogą stać się świetną alternatywą dla psa przewodnika czy pomocy domowej. Jeśli tylko koszty oprogramowania nie są zbyt wysokie...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)