Lost Viking - niecodzienne połączenie gry RPG z logiką Threes

Lost Viking - niecodzienne połączenie gry RPG z logiką Threes

Lost Viking - niecodzienne połączenie gry RPG z logiką Threes
Zbigniew Kowal
04.11.2014 17:37, aktualizacja: 04.11.2014 18:37

W ostatnich kilku latach schemat gry Threes! był chyba najbardziej kopiowanym pomysłem na urządzeniach mobilnych. Na szczęście część z klonów była szybko usuwana ze sklepów Apple’a oraz Google’a. Ekipa Red Winter Software postanowiła nie kopiować znanego pomysłu, zamiast tego dodano kilka elementów RPG, w efekcie czego otrzymaliśmy całkiem fajną grę.

Lost Viking może pochwalić się bardzo podobnym konceptem do takich gier jak Puzzle Quest lub Dungeon Raid. Jednak zamiast elementów klasycznego match 3 tutaj zaimplementowano mechanikę znaną z wspomnianego Threes! Szczerze powiedziawszy nie przypominam sobie tego typu kombinacji w żadnym innym tytule. Brawo zatem za nietuzinkowe podejście do tematu.

Obraz

Fabuła gry nie jest zbyt rozbudowana. Zostajemy przeniesieni do nordyckiej krainy pełnej mitycznych i nie tylko stworzeń do walki. Gracz wciela się w tytułowego Wikinga, który pragnie dotrzeć do wymarzonej Valhalli – mitycznego raju wikingów. Cała konwencja przypomina nieco endless runnery. Naszym zadaniem jest bowiem pokonanie jak najdłuższego dystansu, przybliżającego nas do upragnionego celu. Śmierć oznacza rozpoczęcie wędrówki od nowa.

Rozgrywka toczy się na planszy o wymiarach 5 na 5 pól i sprowadza się do łączenia ze sobą wspólnych elementów. Każdy z elementów (miecz, tarcza, monety, mięso, klucz) daje inne bonusy naszej postaci, która walczy z napotkanymi przeciwnikami. Skuteczne połączenia zwiększają zatem siłę ataku naszej postaci, pozwalają odzyskać jej energię życiową lub otworzyć skrzynię z sekretami.

Obraz

Każdy z pojedynków składa się z określonej liczby tur oraz ruchów. Gracz musi zatem odpowiednio zaplanować swoje poczynania, aby przygotować Ragnara (czyżby inspiracja serialem Vikings?) do walki z Ogrami, wściekłymi baranami lub Wikingami-Zombie. Zasady nie są zbyt skomplikowane i już po chwili można opanować pełen wachlarz zagrań.

Niestety gra nie należy do najtańszych na rynku. Koszt pobrania Lost Viking (nie mylić z kultowym Lost Vikings) z App Store to 2,69 euro. Dokładna data premiery na Androida nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Jeżeli tylko pojawią się wiążące informacje w tym zakresie, nie omieszkam Was o tym poinformować.

Lost Viking

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)