LTE-Advanced coraz blizej. Plus i Ericsson przeprowadzają pierwsze testy

LTE‑Advanced coraz blizej. Plus i Ericsson przeprowadzają pierwsze testy

LTE ADVANCED highspeed concept
LTE ADVANCED highspeed concept
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak
06.11.2014 10:02, aktualizacja: 06.11.2014 11:02

Sieć Plus i firma Ericsson przeprowadziły pierwszy na naszym rynku test przesyłania danych z prędkością 300 Mb/s.

Plus niewątpliwie jest liderem we wprowadzaniu nowy rozwiązań związanych z technologią LTE. Operator jako pierwszy: osiągnął prędkość LTE na poziomie 150 Mb/s, pokazał LTE-Advanced w paśmie 800 MHz, przeprowadził testy VoLTE (Voice over LTE) czy zaprezentował możliwości technologię LTE Broadcast (eMBMS). Teraz Plus i Ericsson jaki pierwsi na naszym rynku przeprowadzili udane testy przesyłania danych z szybkością do 300 Mb/s.

Tak wysoka prędkość transmisji została uzyskana dzięki wykorzystaniu oprogramowania LTE-Advanced Carrier Aggregation, które stworzyła firma Ericsson. W testach wykorzystano agregację dwóch częstotliwości nośnych 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 MHz oraz 2600 MHz.

Oliver Kanzi:

Testy zaawansowanej technologii są niezbędnym elementem naszej strategii rozwoju sieci, który potwierdza naszą gotowość do zapewniania najbardziej niezawodnego i szybkiego transferu danych. Agregacja nośnych pozwala na uzyskanie większych prędkości transmisji danych, niż podczas korzystania z jednej nośnej. Pierwszych komercyjnych wdrożeń tej technologii można się spodziewać po zakończeniu aukcji i zbudowaniu sieci 800 i 2600 MHz.

Przeprowadzone testy to kolejny ważny etap w rozwoju technologii LTE na naszym rynku, który pokazał jak dobre wyniki są możliwe do uzyskania dzięki wykorzystaniu dostępnych częstotliwości. Sieć chwali się również, że testy mają na celu nie tylko pokaz hipotetycznych możliwości, jakie daje technologia - "spośród wielu możliwych rozwiązań opartych na agregacji pasm, Plus udanie przetestował to, które jest możliwe do zaoferowania na sprzęcie już dostępnym w sklepie i ofercie operatora."

Oczywiście minie jeszcze chwila zanim LTE-Advanced pojawi się w ofercie Plusa, ale uda testy mogą napawać optymizmem. Nowa technologia pozwoli bowiem nie tylko na zwiększenie prędkości transferu danych, ale i zwiększenie pojemności sieci LTE. Przełoży się to oczywiście na zauważalny wzrost komfortu korzystania z łączności 4G.

Źródło: Plus

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)