Lubisz skręty? Ta gra jest dla Ciebie! Recenzja Socioball

Lubisz skręty? Ta gra jest dla Ciebie! Recenzja Socioball

Lubisz skręty? Ta gra jest dla Ciebie! Recenzja Socioball
Marek Pruski
18.07.2015 11:21, aktualizacja: 18.07.2015 13:21

Prostota i sens. Czasem tak niewiele trzeba, by gra stała się ciekawa i wymagająca. Nie wszystkim się to udaje, ale zdarzają się wyjątki.

Socioball to gra, w której budujemy tor dla piłeczki tak, by trafiła ona do celu. Brzmi bardzo prosto, ale potrafi dostarczyć rozrywki i miejscami bywa naprawdę wymagające.

Gra toczy się na platformie, która jest po części wypełniona polami, a po części ma w sobie luki. Gracz obok niej ma do dyspozycji pola, które może wykorzystać i położyć na planszy. Po postu przytrzymuje dany element i przerzuca go na planszę, tym samym budując tor, po którym będzie się przemieszczać piłeczka.

Obraz

Do wyboru są zwykle pola, pola ze skokiem, pola z większym skokiem, z przyciskiem, który podnosi ścianę, teleporty oraz te najbardziej popularne - skręty. Kiedy piłka najedzie na jedno z tych pól wykonuje jakąś akcję, skacze, skręca, teleportuje się. Wszystko ma na celu to, by trafiła na miejsce swojego przeznaczenia, czyli niebieskie pole.

Kiedy zbudujemy już swój tor, pozostaje nacisnąć przycisk Play i wtedy śledzić możemy jak piłka powoli toczy się do niebieskiego pola. Sam osobiście jestem dość niecierpliwy i uważam, że przydałby się tam przycisk przyspieszający ten proces, jednak na próżno go szukać. Na próżno szukać też mikropłatności, bo w tej grze ich zwyczajnie nie ma.

Obraz

Niejednokrotnie piłeczek jest więcej, jednak gdyby te miały trafić do jednego pola byłoby to zbyt łatwe. Dlatego deweloperzy postawili przed nami wyzwanie i każda piłeczka ma trafić do oddzielnego pola. Zadanie ułatwia fakt ze piłeczki się przecinają, aczkolwiek braku wymagań tej grze bym nie zarzucił.

Każdy poziom ma swoją własną unikatową nazwę i nie jest to Level1, Level2. To nazwy, które czasami bywają pomocne w rozwiązaniu problemu. Na całe szczęście zatrzymanie na jednym z poziomów nie wyklucza nas z dalszej gry. Między poziomami można dowolnie przeskakiwać a ich podgląd wyświetla się zaraz po wybraniu, tak więc nie ma możliwości, by się pomylić.

Obraz

Gra z wyglądu jak i z mechaniki jest zwyczajnie prosta, a zarazem wciągająca. Jest tu niewiele, ale za to niczego nie brakuje temu tytułowi do stania się pełnoprawną grą mobilną. Gra ma również opcję tworzenia własnych plansz, które wędrują na Twittera i przez ten kanał społecznościowy trafiają do naszych znajomych i nie tylko, ale nie udało mi się tego sprawdzić gdyż… zwyczajnie nie korzystam z Twittera.

Socioball Trailer

Socioball to produkcja wymagająca, jednak to pozytywnie wpływa na jej ocenę. Jeśli stawianie skrętów to dla was nie problem, powinniście się zapoznać z tym tytułem. Gra jest dostępna za darmo na Androida i za drobną opłatą na iOS, bez mikropłatności. Czekam na opinie w komentarzach. Miłego weekendu!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)